MNK DIA BiH

KONJODOR RAZBIO DIABIH

Sinoć je u novootvorenoj Sportskoj dvorani u Bužimu odigrana utakmica 2. kola Prve futsal lige FBiH – grupe “1”, gdje su se sastali novoosnovani futsal klub “Konjodor” i malonogometni klub “DiaBiH”. Ulogu favorita u ovoj utakmici imali su Sarajelije, koje su najaveli da ovu sezonu žele iskorak više, dok su Bužimljani kazali kako samo žele igrati futsal. Utakmica je završena rezultato 8:5(4:2) u korist domaće ekipe.

Do pogotka prvo stiže domačin, kada golman Akmadžić hvata na spavanju protivničkog golmana Gvozdića, te tako od svog gola postiže pogodak. Gosti za samo dvije minute uspijevaju postići izjenadčujući pogodak preko Mulaosmanovića.

Igrao se 14. minut, kada Alen Ibrišimović opet ekipi Konjodora donosi vodostvo od 2:1. Samo dvije minute poslije, Ibrišimović publiku opet diže na noge, kada postiže novi pogodak za 3:1. U 18. minuti kapiten domaći, Mirzet Pajalić se upisao u strijelce, te rezultat glasi 4:1.

U 18. minuti, iskusni igrač gostiju Nermin Jusić uspijeva smanjiti rezultatsku prednost Konjodora na 4:2, što je i bio rezultat na kraju prvog poluvremena.

Domaći futsaleri su nešto slabije ušli u drugo poluvrijeme, te u 24. minuti gosti stižu do pogotka preko Hršumovića, a 4 minute poslije stiži i do izjenadčenja, ovaj put preko Đuderije.

Domaća publika, kojih je ovaj put bilo preko 300, uspijevaju podići Konjodor, te tako mladi Sead Ibrišimović postiže pogodak za 5:4.

Ibrišimović Alen se opet upisao u strijelce, te postigao het-trick, pa rezultat u 31. minuti glasi 6:4.

Sarajlije su pokušali i golman-igračom stići rezultatsku prednost domaćih, ali jednu njihovu pogrešku kažnjava Sejad Ibričimović u 35. minuti susreta, te rezultat glasi 7:4.

Nastavili su Sarajelije sa napadima, ali još jednu njihovu pogrešku kažnjava Mirsad Begić, koji postiže 8. pogodak, a ujedno svoj prvi na sinoćnjoj utakmici.

Na kraju za se u strijelce upisao i Dizdarić, koji postiže pogodak za Konjodor – DiaBiH 8:5.

U trećem kolu malonogometaši Konjodora idu u goste ekipi Bubamare, gdje će odigrati po prvi put kantonalni derbi u futsalu.