Prva liga FBIH

Mostarske Kiše na krilima Mezita do pobjede protiv Neretve

MNK Mostarske Kiše slavio je u susretu 9. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 protiv MNK Neretva iz Jablanice rezultatom 5:4, i na taj način ih preskočio na tabeli.

MNK Mostarske Kiše

U 4. minutu sjajni Adi Mezit dovodi Mostarce u prednost, a samo dva minuta kasnije stvari na početak vraća Dženis Čilić.

U 12. minutu Senad Zuhrić donosi novu prednost Mostarskim Kišama, a konačnih 3:1 u prvom poluvremenu postavlja Haris Pobrić.

Igrao se četvrti minut nastavka kada Belmin Špago smanjuje zaostatak Neretve na 3:2, ali samo nekoliko sekundi kasnije Adi Mezit svojim drugim pogotkom povisuje na 4:2.

Isti igrač i šest minuta prije kraja postiže još jedan pogodak i donosi svojoj ekipi prednost od nedostižnih 5:2.

Do kraja meča gosti iz Jablanice samo ublažavaju poraz sa dva pogotka, a strijelci su bili Ilvaz Hatić i Dino Begić.

U narednom kolu mostarska ekipa je slobodna, dok će Neretva biti domaćin prvoplasiranoj Slogi.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 možete pogledati na ovom linku.

MNK MOSTARSKE KIŠE – MNK NERETVA 5:4 (3:1)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.