Svijet

Benfica srušila Sporting i postala prvak Portugala

U majstorici finala prvenstva Portugala Benfica je na domaćem terenu s 4:3, i na krilima trostrukog strijelca Raula Camposa, svladala Sporting i stigla do svojeg osmog naslova prvaka, prvog nakon 2015., čime je prekinula dominaciju Sportinga koji je prvenstvo osvajao posljednje tri sezone, a u ovo finale je ušao kao aktualni prvak Europe.

Kao i prethodne utakmice, i ova je bila vrlo izjednačena s time da je svih sedam pogodaka palo u prvom dijelu.

Raul Campos doveo je Benficu u vodstvo u 8. minuti, a već u idućem napadu isti igrač udvostručio je prednost svoje momčadi!

Cardinal ubrzo Sporting vraća u igru, a u 13. na semaforu je već 2:2 nakon pogotka Lea iz slobodnjaka. Ipak, Benfica vraća prednost preko Bruna Coelha nakon nesigurne reakcije Sportingovog golmana, a na novih dva razlike postavio je Campos nakon još jedne loše reakcije Sportingove obrane.

Konačni rezultat postavio je Rocha, sjajnim pogotkom petom u 18. minuti utakmice.

U drugom dijelu nije bilo pogodaka, Benfica slavi naslov, a sljedeće sezone obje momčadi igrat će Ligu prvaka.