FC Centar

NEVESINJCI TREĆOM POBJEDOM U NIZU SRUŠILI CENTAR

KMF Nevesinje slavio je večeras u prepunoj Sportskoj dvorani “Nevesinjka” u meču 15. kola Premijer futsal lige BiH protiv drugoplasirane ekipe na tabeli i trostrukog bh. prvaka, MNK Centar iz Sarajeva, rezultatom 5:2.

I jedni i drugi su u ovaj meč ušli znatno oslabljeno. Domaćinu su nedostajali Ahmet Husnić, Nikola Kašiković, Miloš Bulajić i mladi Dejan Kovačević, dok na drugoj strani radi kartona nije bilo Anela Radmilovića te povrijeđenog kapitena Nijaza Mulahmetovića.

Cilj Nevesinjaca je bio jasan, ostvariti treću uzastopnu pobjedu i probiti se u gornji dio tabele, a u tome su i uspjeli.

Krenuli su jako ofanzivno i već u 2. minuti preko Antona Miličevića stigli do prednosti od 1:0.

Ipak, nije slavlje domaćih dugo trajalo, pa samo dva minuta kasnije nakon akcije iz kornera mrežu Romovića trese Amel Handžić i donosi izjednačenje svojoj ekipi.

Do kraja prvog dijela sjajna igra Nevesinjaca i još tri pogotka u mreži sarajevskog kluba. Strijelci su bili Miljan Gutić, Srđan Drašković i Miloš Prodanović.

U drugom dijelu se na golove čekalo do 38. minuta, kada nadu Centru vraća Bilal Jelić. Ipak, u posljednjem minutu sve dileme oko pobjednika rješava iskusni Dalibor Pudar koji postavlja konačnih 5:2.

Bila je ovo treća pobjeda Nevesinjaca u posljednje tri utakmice. Nakon ove utakmice nevesinjska ekipa zauzima peto mjesto na tabeli, a u narednom kolu gostuje kod Salinesa u Tuzli.

KMF NEVESINJE – MNK CENTAR 5:2 (4:1)