Prva liga RS

Nevesinje poraženo u Brodu

Prošlogodišnji premijerligaš, KMF Nevesinje, poražen je na gostovanju kod KMF Brod u meču 8. kola Prve lige Republike Srpske rezultatom 3:2.

KMF Nevesinje – KMF Brod (arhiva)

Gosti su u meč ušli oslabljeni neigranjem Nikole Kašikovića, Miloša Bulajića, Stefana Lakete i Đorđeta Komlena.

Prvi dio utakmice završen je sa minimalnom prednošću Broda. Jedini pogodak viđen je u 18. minutu kada je mrežu Nevesinjaca zatresao Boro Žarić.

U trećem minutu nastavka stvari na početak vraća Anton Miličević, ali samo minut nakon toga Brođani ponovo stižu do vođstva zahvaljujući Boru Žariću, koji se drugi put na utakmici upisao u strijelce.

Na 3:1 povisuje Srđan Cvjetković u 27. minutu, da bi konačnih 3:2 postavio Miljan Gutić pet minuta prije kraja susreta.

Mogao je KMF Nevesinje i do boda na ovom meču, ali desetak sekundi prije kraja prečka je bila saveznik domaće ekipe.

Sada je ekipa iz Broda bodovno stigla Nevesinjce, koji su ovim porazom znatno posustali u borbi za prvaka, te sada imaju težak posao pred sobom kako bi uspjeli stići vodeće ekipe.

U narednom kolu Brod je slobodan, dok Nevesinje dočekuje jesenjeg prvaka KMF Šampion iz Laktaša.

Trenutnu tabelu Prve lige RS pogledajte na ovom linku.

KMF BROD – KMF NEVESINJE 3:2 (1:0)