Prva liga FBIH

POBJEDA BOSNE KOMPRED NA STARTU SEZONE

Novu prvoligašku sezonu malonogometaši Bosna Kompreda otvorili su pobjedom nad ekipom Lilium iz Doboj Istoka. Konačan rezultat bio je 4:2.­

Oko 500-tinjak gledalaca moglo je vidjeli vrlo rastrčanu i razigranu domaću ekipu, ali treba istaći i da su gosti u svom premijernom i istorijskom nastupu dobro namučili Kompreda.

Da Tuzlacima neće biti lako pokazao je gostujući sastav kada je poveo sa 0:1 preko Spahića, ali onda su se domaći “trgnuli” te postigli tri vezana gola, dva puta preko Fazlića i jednom preko Demirovića. Lilium je do poluvremena uspio smanjiti na 3:2, gol je postigao Husaković.

U drugom dijelu igre Bosna Kompred je igrala koliko je i trebalo te mirno utakmicu privela kraju. Još jednom je u nastavku zabio Selimović za sigurnu pobjedu sastava kojeg sa klupe predvodi trenerski dvojac Mirza Šehanović – Alen Hodžić.

Bosna Kompred već u srijedu, 8. novembra 2017. godine od 17 sati igra Kup utakmicu protiv mostarskog Veleža. Susret se igra u Maloj dvorani Mejdan.