Svijet

Portugal na krilima Varele savladao Argentinu i stigao do svoje prve titule prvaka svijeta

Futsal reprezentacija Portugala je novi prvak svijeta nakon što je u finalu savladala dosadašnjeg aktulenog prvaka svijeta reprezentaciju Argentine sa 2:1.

Susret je očekivano pružio jednu tvrdu partiju sa obje strane, bez pretjerane ljepote. U 13. minuti utakmice Borruto je udario Ricardinha bez potrebe i zaradio zaslužen crveni karton.

Argenitna se dobro branila na power play situaicji, ali ipak u 15. minuti utakmice Pany Varela probija odbranu i dovodi Portugalce u vodstvo.

U nastavku susreta također je viđena jedna tvrda partija, a novi pogodak je došao u 28. minuti utakmice kada je ponovo strijelac bio Pany Varela ovaj put nakon asistencije Richardina.

Samo što se krenulo sa centra Argentina se vratila u meč. Angel Claudino je uzeo stvar u svoje ruke i pospremio loptu iza Bebea. Nakon pogotka Argentinci su bili puno bolja ekipa i napadali su do kraja susreta, ali nisu našli put do gola Bebea.

Na 2.30 minuta do kraja Gaučosi traže penal poslije igranja rukom Joao Matosa. Nakon pokušaja Cuzzolina, Matos je uklizao, a lopta ga pogađa u stajnu ruku, te poslije gledanja VAR-a sudije ipak odlučuju da ne dosude penal za Argentinu.

Uložili su Argentinci na kraju sve u napad, probali su naizmjenično sa “viškom” u liku Pabla Taborde i Matiasa Edelsteina, ali je Portugal vrhunski branio pet na pet situacije, te Argentinci gotovo da nisu uputili šut ka golu Bebea.

Fantastičnu šansu na 20 sekundi do kraja ima Angel Claudino, Bebe sjajno reaguje i to je bila i posljednja prilika da Argentina izjednači. Portugal dolazi do pobjede 2:1, osvaja svoju prvu titulu prvaka svijeta i objedinjuje titule evropskog i svjetskog prvaka