Region

PORTUGAL ZA NIJANSU BOLJI OD SRBIJE

Reprezentacija Srbije je poražena u prvoj prijateljskoj utakmici u Portugalu od domaćina rezultatom 2:3 (0:0).

Orlovi, koji su zaigrali u znatno izmenjenom sastavu u odnosu na Evropsko prvenstvo, uostalom kao i Portugal, poveli su u dvorani u Sinešu preko Stefana Rakića već posle 21 sekunde drugog poluvremena. Do preokreta je aktuelni prvak Evrope stigao sa tri gola za 78 sekundi, a strelci su bili Bruno Koeljo u 24, Andre Koeljo u 25. i Fabio Sesilio u 26. minutu. Konačan rezultat je postavio kapiten našeg nacionalnog tima Marko Perić iz penala sa šest metara u 33. minutu.

Orlove je protiv Portugala bodrio i fudbalski reprezentativac Srbije Andrija Živković, prvotimac Benfike.

Srbija i Portugal odigraće drugu prijateljsku utakmicu sutra od 18 časova, a sledeće izazove, po aktuelnom rasporedu, izabranici selektora Gorana Ivančićaimaće u septembru u Moskvi protiv Rusije, bronzane reprezentacije iz Ljubljane.

Reprezentativac Srbije Miloš Simić, Tjago Brito (dres sa brojem 6) i Bruno Koeljo (7) iz Portugala. Foto: I. Gačić

PRIJATELJSKA UTAKMICA

PORTUGAL – SRBIJA 3:2 (0:0)

STRELCI: 0:1 Stefan Rakić u 21, 1:1 Bruno Koeljo u 24, 2:1 Andre Koeljo u 25, 3:1 Fabio Sesilio u 26, 3:2 Marko Perić (šest metara) u 33. minutu. DVORANA: u Sinešu. SUDIJE: Migel Kastiljo (Portugal) i Petar Radojčić (Srbija). TREĆI SUDIJA:Rafael Martins (Portugal). ŽUTI KARTON:Marko Perić (Srbija).

PORTUGAL: BEBE (golman, kapiten), TJAGO BRITO, BRUNO KOELJO, MARSIO, NILSON, Andre Koeljo, Koeljo, Afonso, Fabio Sesilio, Mario Freitas, Migel Anželo, Erik, Tunja, Vitor Ugo (golman). Selektor:Žorž Braz.

SRBIJA: JAKOV VULIĆ (golman), MARKO PERIĆ (kapiten), STEFAN RAKIĆ, DENIS RAMIĆ, MILOŠ SIMIĆ, Andrija Stanković, Milan Mutavdžić, Vladan Vesić, Kristijan Radin, Nikola Matijević, Stefan Krstić, Strahinja Petrov, Uroš Krasnić, Miroslav Stefanović (golman). Selektor: Goran Ivančić.

Izvor: Futsalsrbija.com