Prva liga FBIH

Radmilović junak Plavih: Željezničar ubjedljivom pobjedom jednom nogom zakoračio u finale

Nakon sinoćnje uvjerljive pobjede Čulinog mlina nad Neimarima, večeras je odigran i drugi polufinalni meč doigravanja za plasman u Premijer ligu BiH, a Željezničar je sa identičnih 6:2 savladao Čapljinu i napravio veliki korak ka plasmanu u finale.

Željezničar je odigrao furiozno prvo poluvrijeme u večerašnjem duelu i već nakon 18 minuta vodio je sa 3:0.

Za 1:0 pogodio je Radmilović koji je iskosa sa lijeve strane matirao protivničkog golmana u osmoj minuti, a na 2:0 je povisio isti igrač u 13. minuti iz slobodnog udarca.

Radmilović je u 18. minuti kompletirao sjajno prvo poluvrijeme pogotkom iz penala za 3:0, a u 22. minuti je bio strijelac za 4:0. U 25. minuti Zeba pravi veliku majstoriju i pogađa za 5:0, a u 28. minuti gosti stižu do počasnog pogotka. Luka Putica je asistent, a pogodak postiže Petar Raguž. Isti igrač u 40. minuti iz slobodnog udarca pogađa za 5:2, no tu nije bio kraj uzbuđenjima. Radmilović je večeras odigrao maestralnu utakmicu, a u 40. minuti je fantastično asistirao Demiroviću za 6:2.

Bio je to konačan ishod ovog meča, te Željezničar uoči revanša ima veliku prednost i dobru priliku da nastavi borbu za ulazak u elitni rang takmičenja.