Prva liga RS

Šampion lako savladao Brčko Zdravlje i napravio veliki korak ka tituli

KMF Šampion iz Laktaša slavio je večeras na svom terenu u derbiju 8. kola Prve lige Republike Srpske protiv KMF Brčko Zdravlje rezultatom 5:1 i tako napravio veliki korak ka šampionskoj tituli i plasmanu u Premijer futsal ligu BiH naredne sezone.

KMF Šampion – KMF Brčko Zdravlje

U 11. minutu susreta golman gostujuće ekipe Emir Bahor dobio je crveni karton nakon igranja rukom van svog kaznenog prostora.

Šampion je iskoristio igrača više i minut kasnije stigao do prednosti od 1:0 pogotkom Riste Bjelić. Do odlaska na odmor domaći povisuju na 2:0, a strijelac je bio Milan Martić u 17. minutu.

U drugom dijelu također sjajna igra ekipe iz Laktaša.

Milan Martić se u 26. minutu drugi put upisuje u strijelce, a pet minuta kasnije prednost od sigurnih 4:0 donosi Slaven Matijašević.

Već tada je bilo jasno da će Šampion osvojiti nova tri boda, ali imali su i Brčaci svoje dobre minute u ovom susretu. Jedna od njih bila je i 33. minuta kada je Miloš Tanasković smanjio na 4:1.

Četiri minuta prije kraja konačnih 5:1 postavlja Srđan Glišić.

U narednom kolu Šampion gostuje u Nevesinju, dok Brčko Zdravlje dočekuje ekipu Ljubinja.

Trenutnu tabelu Prve lige Republike Srpske pogledajte na ovom linku.

KMF ŠAMPION – KMF BRČKO ZDRAVLJE 5:1 (2:0)