FC Centar

SELJAK SUROVO KAZNIO SVAKU GREŠKU CENTRA: IVKOVIĆ I PENAVA POVELI SELJAK DO PRVE POBJEDE

Futsaleri Seljaka savladali su MNK Centar sa 5:1 u jako dobroj utakmici 5. kola Premijer lige BiH.

Domaći dolaze do vodstva u 6. minutu. Anđel Čolak je prošao po lijevoj strani, dodao loptu do Nikole Ivkovića, koji ima sve vrijeme svijeta u šesterci gostiju i lako pogađa za vodstvo Seljaka. Tražili su gosti put do mreže domaćih, i našli su ga iz ničega u 15. minutu. Anel Radmilović je izvršio pritisak na Blažana Maletu koji je izgubio loptu pred svojim golom, a kapiten Sarajlija to lako rješava za izjednačenje.
Fantastično je počeo i nastavak susreta. Obje ekipe su krenule otvoreno po gol, pa su gledaoaci definitivno mogli uživati u utakmici. U 24. minutu ogromnu šansu propuštaju domaći. Sesar i Semren su krenuli sami na Fadila Seferovića, ali golman Centra sjajno brani taj šut. Odmah iza toga revanšira se sjajnom prilikom Amel Handžić. Sve je sjajno uradio Handžić, prošao gotovo kompletnu odbranu, zaobišao i golmana, ali se na gol liniju uspio vratiti Čolak i spasiti siguran pogodak.
I onda domaći stižu do novog pogotka, ponovo nakon propusta u odbrani gostiju. Djelovalo je da je Seljak izgubio loptu, no greška u komunikaciji Sarajlija uslovila je da Penava i Pervan razmijene dupli pas, a ovaj prvi pogađa za vodstvo Seljaka.
Nakon tog gola loptu u noge je više preuzeo Centar, prijete šutevima sa distance, ali Vidović je na golu domaće ekipe te šuteve uspio zaustaviti.
I poslije nekoliko napada gostiju koji nisu rezultovali pogotkom uslijedio je blitzkrieg Nikole Ivkovića koji sa dva gola u pola minute odvodi Seljak na 4:1. Prvo je sa lijeve strane ušao u sredinu, a onda šutirao snažno, a lopta prolazi ispod ruke do tada jako dobrom Fadilu Seferoviću. Krenuo je Centar sa centra, izgubili su loptu pred protivničkim kaznenim prostorom, a Nikola Ivković košarkaškim riječnikom ”coast to coast” stiže do svog hettrika za 4:1.
Centar je pokušao sa viškom da izvrši pritisak na gol Seljaka. Stvorili su nekoliko odličnih prilika, ali u nekoliko navrata Radmilović i Handžić nisu pronašli način kako da savladaju Antonija Vidovića. Do kraja, domaći samo stavljaju tačku na I, i ponovo je Nikola Ivković u glavnoj ulozi, ovaj put kao asistent, a gol gostiju pogađa Penava za konačnih 5:1.

MNK SELJAK – MNK CENTAR 5:1(1:1)
Dvorana u Tomislavgradu
Gledalaca: 100
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Mirza Zubić (Visoko)
Strijelci: 1:0 Ivković 6, 1:1 Radmilović 15, 2:1 Penava 26, 3:1 Ivković 30, 4:1 Ivković 30, 5:1 Penava 40
Žuti kartoni:Penava (Seljak), Sipović (Centar)
Seljak: Vidović, Čolak, Ivković, Semren, B.Maleta, Kaić, Ćorić, Grbešić, Sesar, Mihaljević, Penava, Pervan, F.Maleta, Kovač
Centar: Seferović, Sipović, Radmilović, Handžić, Arnautović, Ristivojević, Lukić, Bašić, Marković, Salčin, Kapo, Tahirović