Prva liga FBIH

Sjajna utakmica na Grbavici pripala Plavima

Fantastičan meč odigrali su večeras futsaleri Željezničara i Neimara u dvorani Goran Čengić na Grbavici. Pobjedu i tri boda je odnijela ekipa Želje rezultatom 3:2 (1:0).

Ono što pored sjajne igre na terenu treba istaći je fantastične golmane u oba tima. Delihasanović u domaćoj ekipi, te Kozlić u prvom dijelu susreta i Lakić u drugom dijelu za goste večeras su bili izuzetno raspoloženi, pa je to razlog zašto nismo vidjeli više pogodaka.

U prvom poluvremenu Željo je imao inicijativu pokušali su nekoliko puta udarcima sa distance, ali je odbrana gostiju je odlijevala. Ekipa Neimara je imala par šansi u prvom dijelu, ali je golman domaćih bio siguran.

Imali su domaći i kazneni udarac sa deset metara, ali je prvi pokušaj Radmilovića golman gostiju odbranio. Ipak, na samo sekundu do kraja prvog poluvremena novi kazneni udarac nakon igranja rukom jednog fudbalera gostiju, Bašović sigurnim udarcem pretvara u pogodak za vodstvo Plavih na poluvremenu.

U drugom dijelu gosti su igrali nešto otvorenije i stvorili nekoliko prilika, ali je Delihasanović to sve uspio da ukroti. Sa druge strane, Čakić je spašavao mrežu gostiju u nekoliko navrata.

Čvrsta igra koju smo vidjeli na terenu, brzo je ekipama donijela po pet faulova, pa smo vidjeli nekoliko kaznenih udaraca.

Novi kazneni udarac za Plave vidjeli smo u 32. minuti i ponovo je siguran Bašović za vodstvo rezultatom 2:0. Samo minutu kasnije ista prilika za goste, a udarac sa deset metara u gol pretvara Dedić i smanjuje prednost Želje na 2:1. Bašović je mogao i do trećeg pogotka sa linije deset metara, ali ovog puta njegov udarac golman Neimara brani. Radmilović nije bio precizan u 38. minuti, a u istoj minuti Delihasanović još jednom sjajno reaguje ispred Krehmića. Neimari tada počinju igrati sa “igračem viška” i Ramić postiže pogodak pedeset sekundi prije kraja susreta. Osam sekundi prije kraja susreta, nakon jednog prekršaja gostiju, sviran je novi kazneni udarac, a odgovornost je preuzeo Radmilović i postiže pogodak za pobjedu u ovom susretu.