Radnik bolji od Doboja, Kovačević junak Konjica

Danas su igrana dva meča Premijer futsal lige BiH. Radnik je u Bijeljini savladao Doboj, a Konjic u Konjicu Bosnu Kompred.

Tim iz Bijeljine u 8. kolu je upisao pobjedu 7-4 na domaćem terenu protiv tima iz Doboja.

Mrežu Dobojlija već u 4. minuti je načeo Mirko Marinković, a samo dvije minute kasnije iskusni Dejan Pavlović je povisio prednost svoga tima. Imali su priliku gosti smanjiti zaostatak ali Ibrahim Husejinović se ne snalazi najbolje pred Ružićićem te rezultat ostaje 2-0. Ipak, Husejinović je u 12. minuti bio precizniji i smanjio prednost domaćeg tima. Igrala se 19. minuta kada Stefan Rakić pogađa za 3-1, a s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme pogotkom otvaraju Dobojlije. U 24. minuti prednost domaćina na 3-2 opet smanjuje Husejinović. Rezultat se nije mijenjao sve do 32. minute kada Vladimir Džombić pogađa za 4-2, a minutu kasnije Stefan Rakić dodatno povisuje prednost na 5-2. Raspoloženi Rakić je i u 36. minuti pogodio, a na semaforu je sada 6-2.

U samom finišu meča, 40. minuti, viđena su još tri pogotka. Za domaće je pogodio Milan Odžaklić, a za goste Avdo Huskanović i Milan Martić.

Tim iz Konjica do druge ovosezonske pobjede je stigao pritiv Bosne Kompred. Sa minimalnom razltatom 2-1 tim Mirka Čampare upisao je nova 3 boda, koja su im bila prijeko potrebna.

Josip Bilić je u 1. minuti pogodio za veliku radost domaćih navijača. Tu prednost je domaćim tim uspio zadržati sve do 15. minute, kada je za goste pogodio Eldin Hadžialjević.

Dosta tvrdo drugo poluvrijeme, a čekala se je greška protivnika. Strljiviji su bili domaći, a u 27. minuti je pogodio Dejan Kovačević. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Konjic je upisao drugu ovosezonsku pobjedu.