Mostar SG bolji od Hercegovina, Sloga upisala drugu pobjedu, Sarajevo sigurno protiv Salinesa

Sa današnja tri meča kompletirano je 8. kolo Premijer futsal lige BiH. Teže od očekivanog, Mostarci su u Širokom Brijegu došli do nova tri boda te tako i dalje ostali jedina ekipa bez poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva. Sloga je, u Čitluku, u odličnom meču savladala Brotnjo, dok je Sarajevo sigurnom pobjedom savladalo Salines.

Igrači Sloge nakon meča protiv Brotnja

Hercegovina – Mostar SG 3:6 (1:0)

Širokobriješki tim je večeras odigrao vrlo dobru utakmicu. Imao je tim Marina Ćorluka prednost od 2-0, ali kvalitet Mostaraca u drugom poluvremenu je presudio. Poveli su domaći futsaleri 1-0 majstorskim golom Zvonimira Ćavara, a s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme odlično počinje za domaće, a drugim golom Ćavara Širokobriježani imaju prednost 2-0. Ipak, minutu kasnije Mostarci smanjuju zaostatak golom Adnana Kalajdžića. Rezultat se nije mijenjao do 34. minute, iako su gosti imali veći broj prilika ali je domaći golman Rašić bio odličan, kada Bilal Jelić postiže izjednačujući pogodak, a samo minutu kasnije Marin Suton svome timu donosi potpuni preokret. Drugim golom na meču Bilal Jelić povisuje prednost Mostaraca na 4:2 u 38. minuti. Domaći s viškom igrača u polju pokušavaju stići zaostatak, a jedno netačno dodavanje Bilića završava u golu Hercegovine i Mostarci imaju prednost 5:2. Dragan Edi Marić nakon Čolakovog dodavanja pogađa za 5:3. Marijo Aladžić u 39. minuti iskoristio je netačno dodavanje domaćih i pogađa za konačnih 3:6.

Brotnjo – Sloga 6:7 (3:3)

MNK Brotnjo je u 8. kolu bio domaćin Slogi iz Gornjeg Vakufa, a nakon meča pobjedu su proslavili gostujući futsaleri.

Kako se i očekivalo, oba tima su htjela pobjedu, a na meču je viđeo dosta preokreta. Prvo su poveli domaći već u 1. minuti preko Antonija Prusine, ali slavlje domaćih nije trajalo dugo. U 2. minuti Admir Zukan Slogi donosi izjednačenje i nakon svega 2 minute igre na semaforu je 1-1. Igrala se šesta minuta kada je viđen treći pogodak na meču, a to je djelo Ahmeda Bilkana. Ipak, kako je Sloga uzvratila Brotnju, tako je i Brotnjo Slogi. Minutu kasnije Silvio Dujmović pogađa za 2-2. U 13. minuti su viđena još dva pogotka. Ivan Ivanković je pogodio za Brotnjo, a Sabahudin Petak za Slogu i s rezultatom 3:3 se otišlo na odmor.

Efikasno je bilo i drugo poluvrijeme. Sabahudin Petak je u 25. minuti pogodio za 3:4, a Darko Ivanković u 30. za 4:4. Onda je u 32. Marko Džida pogodio za 5:4, Ahmed Bilkan odgovara u 32. golom za 5:5. U finišu susreta još dva pogotka, po jedan na obje strane za konačnih 6:7 i veliku pobjedu Sloge na teškom gostovanju u Čitluku. Strijelac za domaće bio je Vinko Prusina, dok je na drugoj strani het-trik kompletirao maestralni Sabahudin Petak.

Sarajevo – Salines 8:4 (2:1)

Derbi kola, igran u Sarajevu, pripao je domaćim futsalerima.

Prvi pogodak viđen je u 9. minutu, kada je prednost domaćem Sarajevu donio Ibrahim Hršumović.

Samo par sekundi kasnije na 1:1 je poravnao Benjamin Avdić.

Da bi domaći sa prednošću otišli na predah pobrinuo se mladi Faruk Brkanić, kada je u 16. minutu pogodio za 2:1.

Isti igrač se u 23. minutu ponovo upisuje u strijelce, a samo jedan minut kasnije Stefan Jokić povećava prednost Sarajlija na sigurnih 4:1.

Uslijedila su dva pogotka Tuzlaka. Prvo je u 25. minutu mrežu domaćih zatresao Benjamin Smajić, da bi dva minuta kasnije na 4:3 smanjio Miloš Todorić.

Ibrahim Hršumović do 33. minuta postiže nova dva pogotka i kompletira svoj het-trik na večerašnjem susretu, te odvodi GFC Sarajevo na 6:3.

Deni Imširović u 37. minutu smanjuje zaostatak Salinesa na 6:4 i uvodi susret u blagu neizvjesnost.

Ipak, do kraja susreta Sarajlije postižu još dva pogotka za potvrdu pobjede sa konačnih 8:4. Strijelci su bili Stefan Jokić u 38. i Muanis Duvnjak u posljednjem minutu utakmice.

U posljednjem kolu jesenjeg dijela najzanimljivije će biti u Mostaru gdje se sastaju FC Mostar SG i GFC Sarajevo. Bosna Kompred dočekuje Hercegovinu, Doboj je domaćin Konjicu, Sloga dočuje Radnik, a Salines Brotnjo.

Prvenstvenu tabelu predvodi Mostar SG sa 22 osvojena boda i vrlo je blizu nove titule jesenjeg šampiona. Mostarce prate Sarajlije sa 17 osvojenih bodova. Na trećoj poziciji je Radnik sa 16 osvojenih bodova i mečom manje, četvrti je Salines sa 12 osvojenih bodova, peta Hercegovina sa 10 bodova i mečom manje, a iza njih je Brotnjo sa također 10 osvojenih bodova. Sloga je sedma sa 8 bodova, Konjic osmi sa 7 bodova. Bosna Kompred je deveta sa 6 bodova, a Doboj deseti sa svega 3 osvojena boda.