Region

SPLIT TOMMY OSVAJAČ KUPA HRVATSKE

Split Tommy je pobjednik malonogometnog kupa Hrvatske! Splićani su u dalmatinskom finalu u Našicama bili bolji od Vrgorca, te su zasluženo osvojili prvi ovosezonski trofej.

U finalu su Splićani bili bolji od Vrgorca, kontrolirali su igru, došli do velikih 3:0, no u samoj završnici susreta Vrgorčani su ipak došli na korak do izjednačenja. Na koncu su Splićani ipak slavili, što je po svemu viđenom i najrealniji ishod nakon svega viđenog u dvorani “Kralja Tomislava” u Našicama.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Luka Suton, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Alen Vuković, Dragan Stanković, Saša Subotić, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Zvonimir Horvat, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1:0 Suton (5′), 2:0 Đuraš (26′), 3:0 Fideršek (37′), 3:1 Martinac (38′), 3:2 Martinac (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 11 (5+6); Vrgorac 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Perić (39′) – SPLIT TOMMY; Horvat (39′) – VRGORAC

KOMENTAR UTAKMICE:
Splićani su poveli u 5.minuti kada Ćorluka iz kornera ubacuje na vrh kaznenog prostora za Sutona koji zabija za 1:0! Do kraja poluvremena gledamo inicijativu Splićana, no raspoloženi Herceg i sreća u više su navrata spriječili povećanje vodstva splitskih bijelih. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Split Tommyja.
Prvu ozbiljniju priliku u nastavku bilježimo u 22.minuti kada Josip Suton iz slobodnog udarca sa 7-8 metara trese gredu. Splićani do povećanja prednosti dolaze u 26.minuti iskoristivši konfuziju u obrani “nebeskoplavih”, te Đuraš iz drugog pokušaja savladava Hercega za 2:0! U 30.minuti mogli su Splićani riješiti sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda, no udarac Marića zaustavlja greda. U 35.minuti Vrgorčani prelaze na igru s golmanom-igračem, a to ih je moglo skupo koštati već u prvom napadu kada nakon izgubljene lopte Ćorluka promašuje prazan gol. Sve dvojbe otklonjene su u 37.minuti kada Fideršek zabija za 3:0! Herceg je obranio prvi udarac slovenskog reprezentativca, no lopta mu bježi s ruke što je Fideršek iskoristio i doveo Splićane na prag trijumfa. No do kraja smo vidjeli svu draž futsala, jer naizgled riješena utakmica ipak je na koncu ušla u vode neizvijesnosti. Nadu Vrgorčanima najprije donosi Martinac zabivši iz slobodnog udarca sa 7 metara za 3:1! Pola minute kasnije Vrgorac se potpuno vraća u igru. Novak je nesmotreno načinio šesti prekršaj duboko u protivničkoj polovici, a Martinac iz akumulacije dovodi “nebeskoplave” na minimalan zaostatak, 3:2! Do kraja su Vrgorčani pokušali igrom s golmanom-igračem doći do izjednačenja, no bez uspjeha. Splićani su obranili minimalnu prednost i proslavili prvi ovosezonski trofej.

Izvor: crofutsal.com