KMF Leotar

RAPSODIJA BROTNJA U DRUGOM DIJELU PROTIV LEOTARA

Gledaoci su imali priliku gledati sjajan meč večeras u Čitluku između Brotnja-Leotara u okviru 17.kola PFL BiH. Iako su njihovi ljubimci gubili u prvom dijelu, u nastavku ipak dolaze do uvjerljive pobjede od 8:4.

U utakmici punoj preokreta i golova, prvi su poveli gosti i to već u 3.minutu preko Vice. Do 13.minuta domaći okreću meč u svoju korist golovima Grgića, Marića i Pantića. Ali tada Leotar pali svoje motore i do kraja poluvremena pogađa tri puta i to preko Nikole Valentića dva puta i Emira Milanovića za 3:4, što je bio i konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku rapsodija Brotnja, koji na krilima sinoć sjajno raspoloženog Vedrana Marića preokreće u potpunosti utakmicu u svoju korist. Prvo je Marković izjednačio u 23.minutu, da bi Šimić u 27. doveo čitlučane u novo vođstvo od 5:4, koje do kraja nisu ispuštali ni na tren, a pobjedu je ovjerio svojim hat-trickom Vedran Marić. Pantić je predzadnjem minutu postavio konačnih 8:4 za Brotnjo.

Brotnjo je ovom pobjedom zadržao 2.mjesto, dok je Leotar tek 10. i predstoji mu grčevita borba za opstanak. U sledećem kolu dočekuju Zrinjski, a Brotnjo putuje u Sarajevo kod Željezničara.