KUP

Starčevica protutnjala Ribnikom za plasman u 1/4 finale Kup-a RS

KMF Starčevica iz Banja Luke večeras je u 2. kolu Kup-a Republike Srpske upisao sigurnu pobjedu rezultatom 0:5 na gostovanju kod KMF Viktorija u Ribniku i tako izborio plasman u 1/4 finale ovog takmičenja.

KMF Viktorija – KMF Starčevica

Na poluvremenu je bilo sigurnih 0:2 za Banjalučane, a strijelci su bili Vladimir Bovan i Vlado Vukajlović.

U 28. minutu na 0:3 povisuje Vladimir Bovan, a šest minuta prije kraja prednost od 0:4 donosi Vlado Vukajlović. Njih dvojica su ovaj meč krunisala sa po dva svoja pogotka.

Konačnih 0:5 za prolazak u 1/4 finale Kup-a Republike Srpske postavio je Đorđe Gaćeša u 39. minutu.

Ranije su se u 1/4 finale Kup-a RS plasirali KMF Ugljevik, KMF Nevesinje, KMF Jošavka, KMF Tango, dok su tamo od ranije KMF Šampion i KMF Leotar, pošto su bili slobodni u ovom krugu.

Večeras je na programu posljednji susret 2. kola između KMF Glasinac i KMF Jahorina.

KMF VIKTORIJA – KMF STARČEVICA 0:5 (0:2)