Mostar SG siguran na gostovanju u Istočnom Sarajevu

Aktuelni bh. prvak, FC Mostar SG ‘Staklorad’, upisao je još jednu pobjedu, ovoga puta u 10. kolu Premijer futsal lige BiH, na gostovanju kod KMF Tango u Istočnom Sarajevu, rezultatom 4:6.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ – KMF Tango (arhiva)

U 5. minutu kapiten Mostaraca, Marijo Aladžić, dovodi svoju ekipu u prednost.

Pet minuta kasnije Nermin Kahvedžić matira golmana Tanga za 0:2, da bi konačnih 0:3 u prvom dijelu postavio Salko Macić, dva minuta prije zvuka svirene.

U finišu prvog dijela mostarska ekipa je promašila i penal, pošto Aladžić nije iskoristio tu prilku.

Odmah na otvaranju drugog dijela, reprezentativac Srbije iz redova Starog Grada, Jovan Lazarević, povisuje na 0:4.

Tango preko Admira Musića smanjuje na 1:4 u 25. minutu, ali samo par sekunda kasnije Salko Macić postiže svoj drugi pogodak, i ponovo donosi plus četiri gostima.

Tri minuta kasnije Božidar Curović smanjuje na 3:6, a nakon toga gosti stižu do novog pogotka zahvaljujući autogolu Vučine Šćepanovića.

U 33. minutu Tango stiže do još jednog pogotka. Strijelac je bio Nikica Purković.

Konačnih 4:6 postavio je Stefan Kuljanin tri minute prije kraja susreta.

U narednom kolu Tango dočekuje ekipu Seljaka, dok će Mostar SG gostovati kod Centra u Sarajevu.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

KMF TANGO – FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ 4:6 (0:3)