Premijer futsal liga BiH

Seljak sjajnom igrom do visoke pobjede protiv Zrinjskog

MNK Seljak ‘Livno – Bus’ upisao je veliku pobjedu u 11. kolu Premijer futsal lige BiH, pošto je na svom terenu sa ubjedljivih 7:1 bio bolji od HFC Zrinjski iz Mostara.

HFC Zrinjski – MNK Seljak (arhiva)

Prvi dio protekao je u potunoj dominaciji Livnjaka.

Već u 3. minutu prednost domaćoj ekipi donio je Anđel Čolak, koji je nakon greške Raguža na pola terena osvojio loptu i izbio 1 na 1 sa Dujmovićem te ga lako matirao.

U 8. minutu prednost Seljaka udvostručio je Nikola Ivković nakon sjajnog prodora po lijevoj strani.

Sredinom drugog poluvremena Mostarci uvode golmana igrača, s namjerom da pokušaju stići zaostatak za domaćom ekipom, ali se ta odluka pokazala kao pogrešna, jer u 12. minutu njihovu grešku koristi Marin Sesar i sjajnim udarcem sa svoje polovine povisuje na 3:0.

Samo tri minuta kasnije još jednu grešku Zrinjskog koristi Anđel Čolak, te se drugi put upisuje u strijelce.

Prednost od 5:0, također svojim drugim pogotkom na meču, donosi Marin Sesar, a konačnih i visokih 6:0 u prvom dijelu postavlja Matej Bartulica dva sekunda prije odlaska na odmor, nakon sjajnog prijema i voleja.

U trećem minutu drugog dijela nakon sjajne akcije Nikola Ivković pogađa za 7:0.

Zrinjski preko Josipa Boškovića smanjuje na 7:1, što je bio i konačan rezultat.

Seljak u narednom kolu gostuje kod Tanga, dok Zrinjski dočekuje Leotar.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

MNK SELJAK ‘LIVNO – BUS’ – HFC ZRINJSKI 7:1 (6:0)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.