Centar u zaostalom meču slavio protiv Leotara, dva pogotka Prošića na debiju

FC Centar iz Sarajeva je u zaostalom meču 10. kola Premijer futsal lige BiH slavio protiv KMF Leotar rezultatom 7:4.

FC Centar – KMF Leotar (arhiva)

Nije sjajno počelo po Centar, 13. minutu je Leotar golom Nemanja Čečure stigao do prednosti od 0:1.

Ipak, do odlaska na odmor Sarajlije preokreću rezultat. Strijelci su bili Amel Handžić iz kaznenog udarca u 18. minutu i Branislav Arsenijević u posljednjem minutu prvog dijela.

Novo Milošević u 22. minutu poravnava na 2:2, da bi debitant u redovima sarajevske ekipe Elmin Prošić minut kasnije upisao svoj prvijenac u novom klubu.

U 27. minutu na 4:2 povisuje Amel Handžić, svojim drugim pogotkom na meču, a minut kasnije Vedad Salčin donosi prednost od 5:3.

Četiri minuta prije kraja susreta novi pogodak za Centar, a strijelac je bio Muamer Solo.

Leotar preko Uroša Tepavčevića u 37. minutu smanjuje zaostatak na 6:4, ali konačnih 7:4 postavlja Elmin Prošić, drugim golom na utakmici.

U narednom kolu Centar u derbiju dočekuje FC Mostar SG ‘Staklorad’, dok će gostovati kod Zrinjskog.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

FC CENTAR – KMF LEOTAR 7:4 (2:1)