Svijet

WORLD CUP 2016: NEZAUSTAVLJIVI RICARDINHO

Novoga dana natjecanja na red su ponovno došle reprezentacije grupa A i B.

maxresdefault

U prvom susretu dana Portugal je deklasirao Panamu. Lokomotiva portugalske reprezentacije bio je tko drugo nego čudesni Ricardinho koji se nakon puno promašaja iz prve utakmice protiv domaćina odlučio iskaliti na viceprvacima CONCACAF-a, Panami.

Portugal je slavio s ogromnih 9:0, a čak šest pogodaka upisao je portugalski futsal virtuoz, naravno svi znamo o kome je riječ. Debakl Paname dao se naslutiti već od samoga početka točnije od dvanaeste sekunde kada Ricardinho dovodi svoju momčad u početno vodstvo. Nakon toga pridružuje mu se Cardinal s dva svoja pogotka da bi potom uslijedila prava demonstracija snage Ricardinha koji u kratkom razdoblju zabija još četiri gola.

U strijelce se upisao i Miguel, a stvari rješava igrač večeri u 22. minuti te postavlja konačnih 9:0. Rezultat se do kraja nije mijenjao iako je prilika za Portugal još bilo, a što se Paname tiče može se spomenuti lijepa varka i pokušaj De Leona koji je ipak očišćen ispred gola. Tako je Portugal ovom visokom pobjedom došao na vrh tablice s četiri boda.

U drugoj utakmici skupine A susreli su se domaćini, Kolumbija te neugodni Uzbekistan. Nakon remija s Portugalcima i izgubljena tri boda u zadnjoj sekundi, u ovoj utakmici domaćini su morali dati sve od sebe, no međutim zadatak nije bio tako lak.

Prvi u vodstvo u 5. minuti dolaze Uzbekistanci nakon pogreške kolumbijskog vratara Naneza koju kažnjava Anorov i zabija lak gol.

Deset minuta kasnije novi šok za domaćina nakon što se pronašao slobodan prostor u obrani Kolumbijaca pa tako Irsaliev zabija za 0:2.

Da stvari ne budu tako crne te da na kratki predah ne otiđu s dva primljena, a s nijednim postignutim golom pobrinuo se Abril kojemu lopta nakon nekoliko odbijanaca dolazi pred sama vrata Uzbekistanskog golmana Umarova koji nije imao šanse pa se tako na odmor odlazi rezultatom od 1:2.

U drugome dijelu mogli smo vidjeti još tri pogotka.

U 28. minuti Elibaev zabija za novo povećanje vodstva i rezultat 1:3. Kada je bilo najpotrebnije pojavljuje se kapetan Kolumbije, Angellot Caro koji prvo smanjuje zaostatak u 37. minuti da bi u 40. nakon što je Kolumbija igrala u kombinaciji s igračem-vratarom zabio za veliko izjednačenje te tako Uzbekistancima pružio šok isti koji su oni doživjeli od Portugalaca.

Kolumbija je trenutačno treća u skupini s dva boda, a ispred nje je Panama s tri.

Što se B skupine tiče ni u njoj lijepih akcija, ali i golova nije nedostajalo.

Utakmica između Egipta i Rusije završila je točno onako kako se i predviđalo, uvjerljivom pobjedom Rusa. Mrežu egipatskog vratara Gamala prvi pogađa Davydov već u dvanaestoj sekundi, baš kao i Ricardinho protiv Paname.

Nakon toga, točnije ni minutu kasnije pogađa Eder Lima, a četiri minute poslje i Romulo. U 18. minuti Niiazov povećava prednost na 0:4 pa se s tim rezultatom odlazi na odmor.

Drugi dio donio nam je još tri gola. U 21. minuti Eder ponovno pogađa mrežu Egipta, a Romulo u 31. s nekih 14 metara potvrđuje pobjedu svojim drugim golom na utakmici i ukupno šestim za Rusiju.

Do posljednjeg zvižduka, Egipat je preko Mize uspio upisati počasni pogodak u 36. minuti susreta pa je tako Rusija s visokih 1:6 zasjala s nova tri boda na vrhu svoje tablice.

U drugoj utakmici skupine B, onoj između Tajlanda i Kube sve je prštalo golovima.

Dvoboj otvara Kubanac Dominguez u šestoj minuti, a dvije minute poslje Baquero povećava prednost na 0:2 da bi u 12. minuti, nakon što je obrana Tajlanda u potpunosti ispala, Kubancima novi razlog za slavljem donio Marrero.

Međutim Tajland se budi i s dva pogotka, jednim Thaijaroena u 14. te Sornwichiana u 15. minuti, približava Kubi.

U 19. minuti Marino nakon neiskorištenog deseterca svog suigrača uskače na odbijanac i lako pogađa za novi odmak od dva gola od Tajlanda. Rezultat je u tim trenucima bio 2:4.

Međutim ne zadugo jer minutu poslje Thueanklang za razliku od svog suparnika s druge strana biva precizan te zabija iz deseterca za 3:4, rezultatom s kojim se otišlo na odmor.

U drugome dijelu Sornwichian donosi izjednačenje Tajlandu i od tada dolazi do pada u igri Kube premda je Dominiguez svojim drugim golom vratio minimalnu prednost Kubi samo minutu poslje.

Tako su za Tajland još zabili Chudech i Wongkaeo po jedan te Thueanklang još dva čime je upisao hat-trick te slavio u velikoj pobjedi i preokretu Tajlandu od 8:5. Ovom pobjedom Tajland je na drugome mjestu s tri boda isto koliko ima i Egipat, ali koji je na nižoj poziciji zbog slabije gol razlike.

Sljedeće utakmice na rasporedu su između Gvatemale i Italije, Australije i Brazila, Paragvaja i Vijetnama te Ukrajine i Mozambika.

S obzirom na to, ne bi trebalo biti velikih iznenađenja.