Svijet

WORLD CUP 2016: ŠPANCI BOLJI OD AZERA, KAZAHSTAN UPISAO PRVE BODOVE

Odigrani su susreti drugog kola grupa F i E na SP u Kolumbiji.

maxresdefault

U derbiju grupe F Španija je porazila debitante na SP, vrlo neugodni Azerbejdžan s 4:2. Azeri su prvi i povelo preko Vassoure ali onda kreće španska rapsodija do kraja susreta. Prvo je spomenuti strijelac sam sebi zabio čak dva gola, a priču su dovršili Fernandao te Miguelin. Furija je ovom pobjedom osigurala osminu finala, dok će Azerbejdžan trebati slaviti protiv Irana u posljednjem susretu grupne faze.

Drugi susret grupe F odigran je između Irana i Maroka, a Iranci su protiv afričkog prvaka upisali pobjedu i prve bodove u grupi. Sve je bilo riješeno već na poluvremenu kada je Iran vodio 4:2, a do kraja susreta je rutinski održavao prednost i slavio 5:3. Najefikasniji kod pobjednika bio je Hassan Zadeh s dva gola, a kod poražene ekipe također dva gola postigao je Adil Habil.

U grupi E, Argentina je ostvarila očekivanu drugu pobjedu u drugom nastupu. Nakon velike pobjede nad Kazahstanom uvjerljivo su porazili Solomonska Ostrva i zabetonirali prvu poziciju, završilo je 7:3 za Gaučose. Argentince je do pobjede vodio Borruto s hat-trickom a po jedan gol zabili su Vaporaki, Taborda, Basile i Brandi.

U drugom susretu iste grupe, Kazahstan je upisao prvu pobjedu i važne bodove protiv nezgodne Costa Rice. Trećeplasirana ekipa s posljednjeg Eura pobijedila je rezultatom 3:1. Kazahstanci su poveli već u prvoj minuti preko Douglasa, ali Costa Rica se ubrzo vraća preko Paniague. Međutim, ipak kvaliteta Kazahstana dolazi do izražaja te golovima Takua i ponajboljeg pojedinca Lea zaključuju susret i ostavljaju sebi dobre izglede za prolaz grupe.