1.liga FBiH Grupa 1

Željezničar odigrao odličnu utakmicu i slavio ubjedljivu pobjedu protiv Drine

Futsal klub Željezničar je savladao ekipu MNK Drina sa 6:3 (3:1) u okviru osmog kola Prve futsal lige Federacije Bosne i Hercegovine Grupe 1.

Igrala se treća minuta utakmice kada je Senahid Zeba pogodio za vodstvo Plavih, a pet minuta kasnije pogodio je i kapiten Vedad Salčin.

Do kraja prvog poluvremena u 11. minuti mrežu je zatresao i Josip Bilić za 3:1, a pred kraj prvog dijela u listu strijelaca na drugoj strani upisao se Nedim Živojević koji je postavio 3:1 na poluvremenu.

U nastavku utakmice ponovo je Željezničar bio taj koji je potpuno kontrolisao igru i na kraju stigao do zaslužene pobjede, u nastavku mrežu su pogađali Bakir Hota, Dino Avdić i Amar Zulić.

Za Drinu su dva pogotka u finišu postigli Adin Kurtović i Jasmin Kuljuh i tako ublažili poraz protiv Željezničara.