UEFA EURO 2022

Finskoj falilo malo sreće, Portugal prvi polufinalista

Futsaleri Portugala Savladali su u prvom četvrtfinalnom meču Evropskog prvenstva u futsalu Finsku sa 3:2.

Odličnu utakmicu smo gledali u ovom četvrtfinalu. Finska je svojom agresivnošću natjerala Portugalce na dosta grešaka, koje njima nisu svojstvene i skupo su prodali kožu. Ekipa Miće Martića je i samim plasmanom na Evropsko prvenstvo, pa onda i izlaskom iz grupe gdje su još bili Kazahstan, Italija i Slovenija, napravila ogroman uspjeh, pa su nekako i rasterećeno mogli igrati ovo četvrtfinale. Spremio je ponovo Martić fantastično svoju ekipu za duel protiiv favorizovanog Portugala i ekipa Jorgea Braza morala se pomučiti da dođe među četiri najbolje.

Portugal do gola dolazi u četvrtoj minuti. Prekrasnu akciju završava Afonso Jesus za 1:0. Ipak, radost je trajala nepunih šest minuta, a onda lijepa kombinatorika Finaca i na drugoj stativi loptu čeka Miika Hosio za 1:1. Nije zadovoljstvo Finaca zbog postignutog pogotka mnogo trajalo, u 15. minuti novi gol Afonsa Jesusa, 2:1.

Bio je to i rezultat prvog poluvremena, a borbeni Finci u 27. minuti preko Panu Autija, kapitena, dolaze do 2:2.

Imali su Finci svoje prilike na ovom meču, nisu uspjeli da realizuju više od dvije u prvih 30 minuta meča, a onda trenutak inspiracije Miguela Angela i jako lijep gol za 3:2.

Pokušali su Finci sa “viškom” u finišu utakmice da dođu do izjednačenja, nisu uspjeli, iako su u posljednjoj minuti natjerali Andrea Sousu na dvije fenomenalne intervencije,  tako da će Portugal nastaviti da brani titulu na ovom Evropskom prvenstvu