UEFA EURO 2022

Ukrajina priredila veliko iznenađenje, Kazahstan ide kući prije očekivanja

Futsal reprezentacija Ukrajine priredila je istinsku senzaciju u četvrtfinalu Evropskog prvenstva i savladala Kazahstan sa 5:3.

Kazahstan je bio favorit u ovom meču, iako bez Taynana i iako se znalo da se Ukrajinci neće tek tako predati. To su i pokazali na samom meču u kojem Kazahstan ni izbliza nije bio ona moćna ekipa prepuna ideje u napadu.

Ukrajina do vodstva dolazi u 15. minuti kada Petro Shoturma pogađa za 1:0. To je i bio rezultat prvog poluvremena, a kada je Kazahstan napao u drugom dijelu, Ukrajina stiže do drugog gola. Neoprezni su bili u odbrani Kazahstana, a Ihor Korsun to koristi i vara istrčalog Higuitu za 2:0.

Higuita u polju napada ništa nije donio Kazahstanu. Dosta je tu bilo rastrzane igre, pa Ukrajinci preko Mykhaila Zvarycha i golom preko čitavog terena dolaze do ogromnih 3:0. Mogli su i do ubjedljivije prednosti, ali iz još dvije situacije na prazan gol, sreća je pogledala Kazahstan.

Vidjevši da ne ide sa Higuitom u napadu, Kazahstanci su probali sa Albertom Akbalikovim kao “viškom”. Nije direktno to dalo rezultat, ali jeste prekid. Nakon auta, Douglas Junior u prijemu đoni loptu i izbacuje čuvara a onda cijepa mrežu za 3:1.

Nastavili su sa “viškom” i dalje Kazahstanci i na dvije minute do kraja vraćaju se u život. Lijepu akciju ispred gola završa Birzhan Orazov za 3:2. I taman kada su uspjeli da se vrate u meč, Kazahstanci gube jednu loptu, a preko čitavog terena, onako iz mjesta, put do mreže lopti pronalazi Volodimir Razuvanov, da bi onda na isti način Kazahstan dotukao Yaroslav Lebid.

Poraz Kazahstana samo je ublažio drugim golom Orazov za konačnih 5:3.

Ukrajina će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Rusije i Gruzije koji se igra sutra.