HFC Zrinjski

ZRINJSKI DOVEO NEVESINJE PRED ZID

Hrvatski futsal club Zrinjski u 21. kolu Premijer lige pobijedio je sa 6:5 ekipu Nevesinja. Ovaj susret imao je veliki značaj za Nevesinjce kojima su nakon poraza ostali samo teoretski izgledi da izbore ostanak u društvu najboljih.

Golovima Maria Mikulića Pave u 4. i 11. minuti Zrinjski je poveo s 2:0. U 12. minuti prvi pogodak za goste postigao je Goran Prodanović. Damir Livaja u 18. minuti pogađa za vodstvo Zrinjskog 3:1, ali samo minutu kasnije Prodanović svojim drugim golom smanjuje na 3:2.

Prava drama odvijala se u nastavku susreta. Mikulić je postigao treći pogodak za prednost Zrinjskog 4:2 u 22. minuti. U 24. minuti Goran Prodanović postiže svoj treći gol za Nevesinje, a minutu kasnije Dalibor Pudar je poravnao na 4:4.

No, radost gostiju nije dugo trajala, jer je Vukša u 26. minuti donio novu prednost Mostarcima. U istoj minuti isključen je vratar domaćina Haris Skuhan, ali Nevesinjci prednost igrača više na parketu nisu uspjeli iskoristiti.

Ipak, uspjelo je Nevesinje stići do izjednačenja u 34. minuti golom Miloša Prodanovića. Dvije minute kasnije Livaja je postigao svoj drugi, a šesti pogodak za Zrinjski. Tu nije bio kraj uzbuđenjima u dvorani na Bijelom Brijegu. Miloš Prodanović zaradio je crveni karton dvije minute prije kraja utakmice. Imali su gosti s igračem manje prilika za poravnanje, ali je udarac Gutića završio na vratnici.

Rezultatu iz Mostara posebno su se obradovali u Livnu, gdje je Seljak s 4:1 pobijedio Brčko, te će vjerojatno sljedeće sezone igrati u Premijer ligi.

Ligu napuštaju Banovići i Brčko, dok Nevesinje ima samo teoretske izglede za ostanak. O četvrtom putniku u niži rang natjecanja u međusobnom susretu će odlučiti Željezničar i Leotar u posljednjem kolu.

Izvor:pogled.ba