Ubjedljiv start aktuelnog prvaka

Futsaleri FC Mostar SG pobjedom su krenuli u odbranu duple krune. Mostarci su u svojoj dvorani savladali MNK Bosna Kompred sa 8:2.

Već u prvoj minuti Marijo Aladžić je otključao mrežu Bosne Kompred, koja će podsjećamo tokom jesenjeg dijela sezone biti oslabljena za kvartet Hodžić, Fazlić, Zulić i Hrnjić zbog povreda, što je ogroman hendikep za Tuzlake. Sa druge strane, nije bilo danas Nermina Kahvedića i Slobodana Rajčevića.

Do osme minute Mostar SG već uspjeva da nokautira Bosnu Kompred golovima Marina Sutona, Bilala Jelića, novajlije Admira Čorhodžića i Samira Goste i nakon osam minuta igre Mostarci imaju 5:0. To je bio i rezultat prvog dijela, a samo što je krenulo drugo Marin Suton još jednom pogađa, a potom i Vedad Šabanović za velikih 7:0. Gosti smanjuju golovima novajlije Slavena Matijaševića i Nevresa Okačića na 7:2, ali Samir Gosto drugim golom stavlja tačku na ovaj susret.

FC MOSTAR SG – MNK BOSNA KOMPRED 8:2 (5:0)
USRC “Midhat Hujdur”
Gledalaca: 100
Sudije: Željko Dragojević i Aleksandar Railić (oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Aladžić 1, 2:0 Jelić 4, 3:0 Čorhodžić 6, 4:0 Suton 8, 5:0 Gosto 8, 6:0 Suton 22, 7:0 Subašić 27, 7:1 Matijašević 27, 7:2 Okačić 37, 8:2 Gosto 39
Žuti kartoni: Smajlović, Hadžialjević, Idriz, Sremac (Bosna Kompred)

MOSTAR SG: Ahmedpour, Aladžić, Suton, Šešelj, Jelić, Jašarević, Kalajdžić, Džemić, Gosto, Khoadaei, Subašić, Čorhodžić

BOSNA KOMPRED: Čizmić, Idriz, Hadžialjević, M. Ramić, Okačić, Budaković, Z. Ramić, Alibašić, Smajlović, Sremac, Kuduzović, Matijašević, H. Ramić