Premijer futsal liga BiH

Brotnjo iznenadio i savladao Sarajevo u gostima, Sloga bez problema protiv Konjica

Futsaleri Brotnja kao gost su savladali GFC Sarajevo u susretu 10. kola Premijer futsal lige BiH. Brotnjo je slavio rezultatom 8:5, a poveo je golom Marka Džide u trećoj minuti. Ipak, domaći do poluvremena prave preokret, a strijelac oba gola bio je Edis Mršo.

Petar Milićević i Ivan Ivanković u ranoj fazi drugog dijela prave preokret u korist gostiju, ali Faruk Brkanić donosi domaćinu novo poravnanje, a onda Muanis Duvnjak golovima u 27. i 28. minuti dovodi domaće u prednost od 5:3. Brotnjo je tada zaigrao sjajno i stigao je do pet uzastopnih golova, a pogađali su Ivan i Darko Ivanković, ponovo Marko Džida te Vinko Prusina i Marko Vučić.

Sloga je u utakmici bez previše uzbuđenja rezultatom 3:0 savladala Konjic, a golove su postigli Admir Zukan i Emir Milanović u prvom dijelu, te Ilhan Skeho u drugom.

Sarajevo je ovim porazom propustilo šansu da izbije na čelo tabele. Ostalo je na 20 bodova, dva manje od ekipa ispred sebe, Mostar SG-a i Radnika, koji imaju utakmicu manje. Pobjeda je Brotnjo podigla na četvrto mjesto na tabeli.

Sloga je pobjedom nad Konjicom stigla na zbir od 11 bodova, dok je Konjic ostao na osam bodova.