Brotnjo skupo prodalo kožu: Mostarci tek u drugom poluvremenu probili bunker

Futsaleri mostarskog Starog Grada su večeras u meču 5. kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine sa 4:1 (1:1) savladali Brotnjo.

Teže od očekivanog, futsaleri Mostar SG-a su večeras u dvorani USRC “Midhat Hujdur – Hujka” pobijedili Brotnjo 4:1.

Prvi pogodak na meču postigli su gosti iz Čitluka u 9. minuti susreta nakon što je Vinko Prusina iz kornera ubacio za Antonia Prusinu koji šutira, a loptu u gol skreće Darko Ivanković za veliko slavlje gostujućih futsalera.

Ipak, Mostarci su u 16. minuti uspjeli stići do izjednačnje preko Nermina Kahvedžića. Kontru je povukao Slobodan Rajčević koji dodaje Samoru Gosti, a kapiten domaćih u šestercu pronalazi Kahvedžića koji pogađa mrežu Vučić za izjednačenje.

U samom finišu meča, 20. minuti, gostujući golman Vučić baca dugu loptu rukom, a u zračnom duelu između Rajčevića (Mostar SG) i Darka Ivankovića (Brotnjo) lopta završava u golu. Pogodak nije priznat, prema mišljenju sudaca, smatrajući da Ivanković nije dirao loptu.

S rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći. U 21. minuti Slobodan Rajčević zakucava loptu pod prečku, a nemoćan je u toj situaciji bio izuzetno raspoloženi golman Brotnja, Marko Vučić. Na semaforu je sada 2:1.

Šest minuta kasnije sa nekih 12-ak metara šutira Bilal Jelić, a loptu u gol skreće jedan od gostujućih igrača i Mostarci imaju vodstvo od 3:1.

Pokušali su gosti do pogotka stići s igračem više u polju, a kada su i napravili “višak” na golu je bio nesavladiv domaći golman Amir Ahmadporu. Do kraja meča Mostarci su uspjeli postići još jedan pogodak, a na asistenciju Rajčevića u 39. minuti je pogodio Admir Čorhodžić za konačnih 4:1.

U narednom kolu Mostar SG putuje u Bijeljinu kod KMF Radnik, dok će Brotnjo na svome terenu dočekati Bosnu Kompred.

FC MOSTAR SG – MNK BROTNJO 4:1 (1:1)

FC Mostar SG: Ahmadpour, Kalajdžić, Gosto, Khodaei, Suton, Džemić, Kahvedžić, Memić, Šešelj, Subašić, Rajčević, Čorhodžić, Jelić, Omanović. Trener: Mirsad Fazlinović

MNK Brotnjo: Vučić, Milinković, Ivanoković, A. Prusina, Dujmović, Bevanda, Soče, Penava, V. Prusina, Karačić, Džida. Trener: /