Brotnjo u sjajnom “hercegovačkom derbiju” bolji od Zrinjskog

Večeras su u 10. kolu Premijer futsal lige BiH, a ujedno i u “hercegovačkom derbiju” snage odmjerili HFC Zrinjski i MNK Brotnjo. Gosti iz Čitluka su u sjajnom meču slavili rezultatom 4:6.

MNK Brotnjo

Brotnjo je sjajno otvorio meč i na odmor otišao sa sigurnih 0:2. Strijelci za goste bili su Marko Grgić u 10. minutu i Tomislav Bošnjak dva minuta prije kraja prvog dijela.

U petom minutu nastavka na 0:3 povisuje Anto Galić, da bi već u 28. minutu upravo nekadašnji igrač Čitlučana, Vedran Marić, smanjio zaostatak svoje ekipe na 1:3.

Igralo se samo nekoliko sekundi do novog pogotka, i to četvrtog u mreži domaćina, a u strijelce se upisao kapiten MNK Brotnjo, sjajni Kristijan Pantić.

Nedugo nakon toga Josip Bošković ponovo smanjuje zaostatak “Plemića” na 2:4.

U 34. minutu novi pogodak, drugi za Marka Grgića a peti za Brotnjo. Domaćin odmah za nekoliko sekundi uzvraća i preko Damira Livaje smanjuje na 3:5.

Tri minuta prije kraja nadu Zrinjskom da može do boda vraća iskusni Darko Raguž, ali pitanje pobjednika u posljednjem minutu svojim drugim pogotkom rješava Kristijan Pantić i postavlja konačnih 4:6.

Kao što smo i najavljivali, bio je ovo sjajan “hercegovački derbi” koji je u potpunosti opravdao svoj epitet.

U idućem kolu Zrinjski gostuje u Livnu, dok Brotnjo putuje u Trebinje ma megdan sa Leotarom.

HFC ZRINJSKI – MNK BROTNJO 4:6 (0:2)