Druga liga RS

Čelinac pobijedio Viktoriju i sezonu okončao na trećoj poziciji

KMF Čelinac je u meču posljednjeg, 14. kola Druge lige RS – Grupa “Zapad” pobijedio drugoplasiranu ekipu na tabeli, KMF Viktorija iz Ribnika, sa 6:4 i tako sezonu okončao na trećoj poziciji na tabeli.

KMF Viktorija – KMF Čelinac (arhiva)

Već u prvom poluvremenu bilo je visokih 4:0 za domaći Čelinac zahvaljujući golovima Momčila Amovića, Dragana Vindžanovića, Jovana Džombića i Jovana Remića.

U 25. minutu na 4:1 je smanjio Bojan Brkić.

Osam minuta kasnije prednost domaćih na 5:1 povisuje Momčilo Amović, svojim drugim pogotkom na utakmici.

Nakon toga uslijedio je povratak u meči gostiju iz Ribnika. Sa tri gola do 37. minuta stižu na 5:4 i unose uzbudljivu završnicu. Dvostruki strijelac bio je Ognjen Jovanović, a jednom se u strijelce upisao i Duško Kaurin.

Ipak, Čelinac nije dozvolio iznenađenje nakon velike prednosti, te pitanje pobjednika rješava Momčilo Amović, svojim trećim golom na utakmici, u 39. minutu i tako postavlja konačnih 6:4.

I jedni i drugi su ovom utakmicom završili sezonu, te će i naredne godine igrati u Drugoj ligi RS. Čelinac je na kraju zauzeo treću poziciju sa 22 osvojena boda, dok je Viktorija druga sa pet bodova više.

Prvak ove grupe je od ranije poznat, a to je KMF Policajac iz Banja Luke.

Konačnu tabelu Druge lige RS – Grupa “Zapad” pogledajte na ovom linku.

KMF ČELINAC – KMF VIKTORIJA 6:4 (4:0)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.