CENTAR I DALJE MAKSIMALAN, FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ TRAŽI PRIKLJUČAK VRHU

Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 3. kola Premijer futsal lige BiH, osim meča između FC Mostar SG ‘Staklorad’ – KMF Leotar koji je odložen za 25. oktobar.

MNK Centar (foto: sportsport.ba)

Nakon nezavršenog 3. kola i dalje prvo mjesto zauzima aktuelni vicešampion države, MNK Centar iz Sarajeva, koji je u tri meča upisao tri pobjede, te ostvario maksimalan učinak.

Trenutno se na drugoj poziciji sa šest osvojenih bodova u dva meča nalaze Nevesinjci, koji su sjajno otvorili sezonu i već imaju gol razliku +6. U stopu ih prati mostarski Zrinjski, dok četiri boda ima livanjski Seljak.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ sada ima dvije utakmice manje u ostale na rivale, pa je za očekivati da će i Mostarci upisati dvije pobjede i tako se priključiti sarajevskom Centru na prvoj poziciji.

MNK CENTAR – FC SALINES 4:1
Centar je u prvom meču 3. kola ugostio tuzlansku ekipu Salines. Meč je bio neizvijestan do samog kraja utakmice, ali prednost domaćeg terena iskoristio je Centar i na kraju upisao pobjedu od 4:1. Ponovo je u redovima Sarajlija briljirao Amel Handžić, koji, za sada, igra sjajnu sezonu. Po jednom su se za domaće u strijelce upisali i Emir Sipović, kao i kapiten Nijaz Mulahmetović. Jedini pogodak za Tuzlake djelo je Maida Ramića. Centar u idućem kolu, ponovo na svom terenu, dočekuje silno motivisanu ekipu Nevesinja, koja će dati sve od sebe da iznenadi vicešampiona BiH, dok će Salines biti domaćin sjajnoj ekipi mostarskog Zrinjskog, pa se očekuje veoma neizvijesna i uzbudljiva utakmica.

MNK SELJAK – KMF TANGO 4:3
Seljak je u 3. kolu upisao prvu pobjedu u novoj sezoni. Livanjska ekipa je odlično odigrala i prva dva kola, ali uvijek je malo nedostajalo da dođu do boda, te ih je sreća pogledala protiv Tanga, koji je pružio sjajan otpor, ali se ključni trenutak dogodio u posljednja dva minuta prvog dijela, kada su domaći stigli do preokreta. Sjajnu partiju ponovo je pružio hrvatski internacionalac Nikola Perković, koji će ove sezone, po svemu sudeći, biti ključni igrač Seljaka. Tango će nove bodove tražiti na svom terenu protiv Brotnja, dok će Seljak gostovati u Banovićima.

KMF NEVESINJE – MNK ŽELJEZNIČAR 10:5
Nevesinjci su u prepunoj dvorani bili domaćini aktuelnom prvaku Federacije BiH. Neizvijesno je bilo samo do sredine prvog poluvremena, pošto su gosti iz Sarajeva dva puta vodili, a domaći se dva puta vraćali u igru nošeni podrškom sa tribina. Četiri minuta prije kraja meča na semaforu je stajalo ubjedljivih 10:3, ali je Semir Gušo sa svoja još dva pogotka ublažio poraz “Plavih”, koji su na kraju časno napustili Nevesinje. U redovima Nevesinjaca dominirao je Miljan Gutić sa tri pogotka, koji je još jednom pokazao da mu “leže” sarajevske ekipe. Na drugoj strani vrlo dobru partiju prižio je iskusni Semir Gušo, koji se takođe tri puta upisao u strijelce. Naredno kolo nevesinjska ekipa gostuje kod Centra, dok Željezničar dočekuje mostarski Stari Grad.

KMF BRČKO ZDRAVLJE – MNK BANOVIĆI
U “derbiju debitanata” ulogu favorita opravdao je aktuelni vicešampion Republike Srpske, KMF Brčko Zdravlje, koji je sa 5:2 bio bolji od aktuelnog vicešampiona Federacije BiH, MNK Banovići. Nakon dobrih partija u uvodnim kolima nove premijerligaške sezone, Brčaci su upisali i prvu pobjedu, čime je ujedno i ispisana istorija kluba. Banovićima sada slijedi zaostala utakmica sa šampionom iz Mostara, dok će Brčko Zdravlje u narednom kolu gostovati Leotaru.

MNK BROTNJO – MNK ZRINJSKI 5:3
U “hercegovačkom derbiju” između Brotnja i Zrinjskog neizvijesnosti nije nedostajalo. Favorita u ovom meču nije bilo, ali su domaći pružili sjajnu partiju i zahvaljujući podršci sa tribina čitlučke dvorane došli do pobjede nad velikim rivalom iz Mostara. Konačan rezultat glasio je 5:3, ali je samo par minuta prije kraja bilo neizvijesnih 4:3, te je meč mogao vrlo lako otići i na stranu “Plemića”. Brotnju sada predstoji gostovanje kod Tanga, dok Zrinjski putuje na veoma teško gostovanje kod Salinesa.

FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ – KMF LEOTAR
Utakmica odložena za 25. oktobar zbog učešća Mostaraca na UEFA Futsal Cup-u u Rumuniji.

Tabela Premijer futsal lige BiH 2017/18.