FC Mostar SG

Galić Mostar SG doveo na korak do nove titule

Futsaleri Mostar SG ‘Staklorada’ sinoć su u Čitluku stigli do vrijedne pobjede na Brotnjom, te tako došli na korak do 3. titule prvaka BiH u futsalu.

MNK Brotnjo – FC Mostar SG ‘Staklorad’

Mostarski futsaleri sinoć su stigli do pobjede koja ih je dovela na korak do nove, odnosno 3. titule prvaka BiH u futsalu.

Sigurni su bili igrači Mostar SG ‘Staklorada’ u Čitluku, te sa 1:6 savladali Brotnjo.

Do pogotka prvi stižu gosti u 9. minuti preko Kahvedžića, a četiri minute kasnije De Souza povisuje prednost na 0:2. Do 19. minute domaći su pokušavali stići do pogotka, ali to nisu uspjeli do 19. minute, kada bi i došli do dobre šanse golman Galić bi odbranio. U 19. minuti uspjevaju smanjiti prednost Mostara SG na 1:2.

U drugom poluvremenu na novi pogodak se čekalo 6 minuta, iako su domaći imali dobrih prilika, Galić im nije dozvoljavao da to pretvore u pogodak. U 26. minuti Radmilović pogađa za 1:3, a samo minutu kasnije Jelić ha 1:4. Igrao se 31. minut Lazarević povisuje prednost svoje ekipe na 1:5, a za konačnih 1:6 pogađa Jelić.

S ovom pobjedom mostarski futsaleri su stigli na korak do titule prvaka BiH u futsalu. Sve što im je potrebno jeste pobjeda u subotu, kada igraju treću utakmicu.