Golijada na Pecari: Hercegovina razbila Brotnjo

Futsaleri Hercegovine su danas sa ubjedljivih 7:1 savladali Brotnjo u Čitluku u utakmici 5. kola Premijer lige BiH.

Već u šestoj minuti domaći su imali prednost od 4:0, a Mario Mikulić je postigao hattrick. Uz njega, u strijelce se upisao i Zvonimir Ćavar.

U 12. minutu bilo je 5:0 poslije pogotka Davida Barbarića, a za kraj poluvremena u strijelce se upisuje i Ante Grbešić za potpuni potop gostiju.

Sedmi gol djelo je Davida Zovke u 29. minutu, a poraz Brotnja uspio je tek da ublaži bivši igrač Hercegovine, Ante Mušan.

HERCEGOVINA – BROTNJO 7:1 (6:0)
GŠD Pecara, Široki Brijeg
Gledalaca: 500
Sudije: Željko Dragojević i Nikola Tadić (oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Mikulić 2, 2:0 Mikulić 3, 3:0 Z. Ćavar 4, 4:0 Mikulić 6, 5:0 Barbarić 12, 6:0 Grbešić 20, 7:0 Zovko 29, 7:1 Mušan 39
Žuti kartoni: –

HERCEGOVINA: Dujmović, Mikulić, Barbarić, Čolak, Z. Ćavar, Marušić, Sabljić, Grbešić, Zelenika, Vukoja, H. Ćavar, Zovko

BROTNJO: Miloš, Pantić, Čećura, A. Prusina, Šunjić, Bevanda, Marković, Mušan, V. Prusina, T. Vučić, Raguž, K. Vučić, Šimić, Dujmović