Hercegovina pobjedom u Bugojnu osigurala finale doigravanja

Futsaleri Hercegovine iz Širokog Brijega uspjeli su i u drugoj polufinalnoj utakmici doigravanja pobijediti Iskru-Vrbas, ovaj put u Bugojnu, te tako osigurati plasman u finale doigravanja za prvaka Prve futsal lige FBiH. Utakmica je završena rezultatom 3-2.

Širokobriješka Hercegovina u Bugojnu je pobijedila Iskru-Vrbas rezultatom 3-2 te tako osigurala plasman u finale doigravanja za prvaka Prve futsal lige FBiH. Podsjećamo, sinoć u Banovićima je istoimena ekipa osigurala plasman u finale doigravanje preko FK Konjodor.

U 12. minuti susreta Širokobriježani dolaze do vodstva. Blago Gašpar je pogodio mrežu domaće ekipe. Nakon četiri minute Iskra-Vrbas uspjeva izjednačiti, a u strijelce se upisao Velid Pidro. Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao, uz par dobrih prilika na obje strane, te se na odmor otišlo sa 1-1 na semaforu.

Drugo poluvrijeme ekipa Hercegovine je nešto agresivnije igrala u odbrani, te pred sami kraj susreta, tačnije u 39. minuti, prave šesti akumulirani prekršaj, što domaćima donosi udarac sa deset metara. Ahmet Fuka je bio precizan, te pogodio za 2-1, a onda je krenulo veliko slavlje domaćih.

Ipak, trener gostujuće ekipe, Marin Ćorluka, u igru uvodi golmana-igrača te u istoj minuti uspjeva Hercegovina postići izjednačujući pogodak preko Ivana Jurišića za 2-2.

Domaći odmah nakon primljenog gola u igru uvode golmana-igrača, a jednu njihovu grešku, na centru, iskorištava Ivan Jurišić te svojim drugim pogotkom na utakmici potvrđuje plasman Hercegovine u finale doigravanja.

Hercegovinu u finalu doigravanja očekuje MNK Banovići, a prva finalna utakmica trebala bi biti već na rasporedu narednog vikenda, a igraće se u Banovićima.