FC Salines

JARČEVI STIGLI DO BODA U ZADNJIM TRENUCIMA

Igrači HFC Zrinjski ugostili su respektabilnog protivnika – tuzlanski Salines. Susret je završen 5:5.

Na prvi se gol čekalo se čak 14 minuta. Drežnjak je pokušao šutirati, a putanju je njegovom udarcu promijenio Suton. Lagani dodir bio je dovoljan za gol. Novi gol za domaće efektno je zabio Drežnjak, a Salines je odgovorio golom Ramića samo nekoliko trenutaka kasnije.

U nastavku je utakmica bila jednako sadržajna. Već uvodne minute ponudile su nekoliko prilika. Salines je izjednačio u 25. minuti. Demirović je udarcem po zemlji rezultat postavio na 2:2. Zrinjski je napravio pritisak ali su novi gol zabili gosti. Marinović se dobro gradio i sebi stvorio prostor za šut, te je zabio za 2:3.

Ipak Zrinjski je izjednačio. Sarić kao da je htio loptu ubaciti a efektno je pogodio ‘rašlje”.

Golovi su i dalje padali. Jednu pogrešku Zrinjskog dobro je iskoristio Isanović, koji je oči u oči s vratarom bio uspješniji. Na sličan je način Drežnjak izjednačio tako što je kaznili neodlučnost gostujuće obrane.

Igrala se 39. minuta kada je Suton je odlično proigrao Mikulića koji je zabio za 5:4 vodstvo. Tuzlaci su krenuli igrati s 5 igrača u polju i preko Imušića su zabili za 5:5 što je i bio kraj dramatične utakmice.