Kahvedžić ponovo prvo ime Mostaraca! Stanivuković branio, ali Salines ipak uzeo tri boda! Zrinjski bolji od Sarajeva! Brotnjo i Bosna Kompred podijelili bodove! Sloga slavila protiv Kaskade!

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 7. kola Premijer futsal lige BiH.

Sedmo kolo Premijer futsal lige BiH u Banjoj Luci otvorili su KMF Policajac i FC Salines. Gosti su u Banjaluku stigli nakon ispadanja iz Kupa od FC Mostar SG ‘Staklorad’, te nisu imali puno izbora, nego pobijediti.

Mladen Kocić je goste doveo u vodstvo već u 2. minuti utakmice, ali je onda i izjednačio rezultat, pogodivši vlastiti gol. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1-1. U 31. minuti domaći vode golom Obrada Stojanovića. Trener gostiju, Rajič, nakon primljenog pogotka sa gola u igru šalje i golmana Darka Milanovića, koji u 36. minuti pogađa za 2-2. Potpuni preokret desio se dvije minute prije kraja utakmice. Davor Arnatuović pogodio je mrežu odličnog golmana Zorana Stanivukovića, koji se je tokom utakmice istaknuo sa par odličnih intervencija.

MNK Sloga je u Gornjem Vakufu/Uskoplju ugostio gračaničku Kaskadu. Domaći su slavili sigurni pobjedu sa 9-4, a odličan je bio Darko Ivanković, pojačanje Sloge, koji je postigao četiri gola. Admir Zukan je postigovao novi hattrick, a po jednom su se u strijelce upisali Harun Latić i Amer Delić. Sa druge strane za Kaskadu je dva puta pogodio Avdo Huskanović, a po gol su postigli Ibrahim Husejinović i Ajdin Hrnjić.

Brotnjo i Bosna Kompred u Čitluku su podijelili bodove, odigravši 2-2. Mahir Hodžić goste dovodi u vodstvo u 3. minuti, a izjednačio je iskusni Marin Šunjić u 11. minuti susreta. Zvonimir Ćavar u 23. minuti postiže pogodak za 2-1, ali gosti preko Admira Čorhodžića stižu do vrijednog boda u Čitluku.

U Livnu je Seljak bio domaćin FC Mostar SG, koji ove godine igra na odličnom nivou. Već na samom startu utakmice Bilal Jelić svojoj ekipi donosi početnu prednost od 0-1. Nedugo nakon toga, odlični, Nermin Kahvedžić udvostrujučuje prednost Mostaraca. Nakon drugog postignutog gola opustili su se Mostarci. U kontri su igrači Seljaka, Marijo Aladžić je pokušao presijeći loptu, ali lopta završava iza leđa golmana Mostaraca, Stanislava Galića. Ante Semren u 16. minuti svojoj ekipi donosi izjednačenje, te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 2-2. Drugo poluvrijeme obilježio je Nermin Kahvedžič sa dva pogotka, te tako svojoj ekipi donio novu, sedmu, pobjedu.

U nedjelju je u sportskoj dvorani Bijeli brijeg odigrana i posljednja utakmica 7. kola Premijer futsal lige BiH.

HFC Zrinjski porazio je GFC Sarajevo, te tako potvrdio odličnu formu. Mreže su mirovale sve do 16. minute, kada mrežu gostiju pogađa Goran Zeko za veliko slavlje ne klupi domaćih. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Zrinjski nastavlja sa napadima na gol Sarajeva, a to se isplatilo u 36. minuti, kada mladi Adnan Kalajdžić postiže pogodak za 2-0, što je bio i konačni rezultat utakmice.

U pirlogu vam donosimo listru strijelaca (najboljih 10), nakon sedam odigranih kola, kao i tabelu.