Kompletirano 12. kolo: Seljak zaustavio aktuelnog prvaka, Salines siguran protiv Belog Anđela, Slogi pobjeda nakon preokreta

Utakmicom Beli Anđeo – Salines kompletirano je dvanaesto kolo Premijer futsal lige BiH, koje je ljubiteljima bh. futsala donijelo dosta iznenađenja.

Nakon jednomjesečne pauze nastavljeno je prvenstov u Premijer futsal ligi BiH. U dvanaestom kolu desilo se mnogo iznenađujućih situacija. Prvo su futsaleri Centra remizirali sa Zrinjskim u Mostaru, odigravši 1-1, a zatim su isti dan (subota), istim rezultatom aktuelni prvaci, podijelili bodove sa Seljakom u Livnu.

HFC Zrinjski: Skuhan, Kozarić, Pehar(1-1 36. minut), Marković, Sušac, Čolak, Livaja, Perić, Brekalo, Zećo, Grozdanić, Vučin; Trener: Ivan Dragoje.

FC Centar: Seferovič, Mršo(0-1 2. minut), Jusić. Sipović, Hršumović, Zulčić, Bilić, Hodžić, Mujezinović, Mašić, Džemić, Hodžić, Jokić, Omerhodžić; Trener: Nijaz Mulahmetović.

Još jedan utakmica odigrana je u subotu. Seljka je u svojoj dvorani dočekao aktuelne prvake BiH, te glavne favorite za osvajanje prvenstva BiH i u ovoj sezoni. Favorizirani gosti ipak su Livno napustili sa samo 1 osvojenim bodom, što je veliki uspjeh za ekipu iz Livna.

MNK Seljak Livno: Vidović, Duvnjak, Ivković. Semren(1-1 39. minut), Penava, Ćorić, Čačija, Maleta, Ćećura, Kovač, Teklić, Pervan, Franjičević, Kojundžija; Trener: Ivo Krezo.

FC Mostar SG: Momčilović, De Souza(0-1 38. minut), Radmilović, Vesić, Gosto, Galić, Šikalo, Agović, Ivanković, Jelić, Aladžić, Bošković, Raguž; Trener: Ivan Božović.

U prilogu vam donosimo spornu završnicu iz Livna, a video je obezijedio LiVideo, koji je ujedno i emitirao utakmicu uživo na svome YouTube kanalu.

Drugi dan vikenda, nedjelja, donio nam je preostale 3 utakmice 12. kola.

Prvo je Brotnjo u Istočnom Sarajevu stigao do 3 boda protiv nekadašnjeg prvaka BiH. Utakmica je završena rezultatom 1-5.

KMF Tango I. Sarajevo: Omerbegović, Minić, Elez(1-1 20. minut), Karić, Milošević, Ristivojević, Pandža, Purković, Muslić, Lalović, Smječanin; Trener: Čampara Mirko.

MNK Brotnjo: Ivanković, Sesar(1-3 32. minut/1-5 38. minut), Čolak, Suton(0-1 13. minut/ 1-2 23. minut), Ćavar(1-4 37. minut), Pehar, Primorac, Prusina, Odak, Vukoja, Vučić, Bevanda, Dujmović, Šunjić; Trener: N/A

Pretposljednja utakmica 12. kola PFL BiH donijela nam je 11 golova. Sloga je u Gornjem Vakufu/Uskoplju ugostila Kaskadu, kojoj u posljednje vrijeme rezultati ne idu baš po planu. Iako su gračanički futsaleri prikazali dobri igru, ipak je Sloga uspjela stići do pobjede, nošeni ispunjenom dvoranom, i raspoloženim Admirom Zukanom (3 gola).

MNK Sloga: Delić, Hodžić, Latić (3-3 15. minut), Petak(4-3 16. minut), Zukan(2-3 12. minut/5-3 33. minut/6-3 38. minut), Smajić, Begović, Bilkan, Milanović Em. (1-3 8. minut), , Turić, Kasumović, Milanović Er, Abazović; Trener: Sefir Gvozden.

MNK Kaskada: Alibegovič, Buljubašić(0-1 5. minut/0-2 6. minut), Husejnović(0-3 7. minut/6-4 38. minut), Isanović(6-5 39. minut), Spahić, Gemić, Hankušić, Nurkić, Hamidović, Džinić; Trener: Husejin Mehanović.

Kiks aktuelnog prvaka BiH, tuzlanski Salines nije propustio, te je tako nakon 12. kola ostao na prvom mjestu sa dva boda više od Mostara SG-a. Tuzlaci su u Brčkom savladali Beli Anđeo sa 12:2, te nastavili svoj pobjednički niz.

KMF Beli Anđeo: Ružičić, Miljković(1-7 29. minut), Đokić, Novaković(2-7 31. minut), Pavić, Panić, Odžaklić, Bahtić, Halilović; Trener: N/A.

FC Salines: Milanović(0-6 17. minut), Matijević(0-2 2. minut), , Ivanković(0-1 1. minut/0-3 4. minut), Isanović, Kahvedžić(0-4 11. minut/2:9 34. minut), Blagojević(2:12 37. minut), Manojlović, Arnautović, Imširović, Avdić(0-7 27. minut/2:11 36. minut), Džombić(0-5 12. minut/2:8 33. minut), Šešelj(2:10 35. minut), Trifković, Maisaia; Trener: Predrag Rajić.