Premijer futsal liga BiH

Mirza Halilović odbranio pobjedu Sarajeva u Tuzli

Futsaleri Sarajeva su u 11. kolu Premijer lige BiH savladali Slobodu Kompred u Tuzli 3:2 u fantastičnoj utakmici.

Poslije sedam minuta igre GFC Sarajevo dolazi do vodstva. Mirza Halilović je nogom poslao loptu u šesterac Tuzlaka, a Stefan Jokić se fenomenalno snalazi i glavom pogađa za vodstvo od 1:0. Domaći traže faul u napadu, uzalud, morali su krenuti sa centra.

Propustila je Sloboda nekoliko izvrsnih šansi nakon toga, Mirza Halilović je fenomenalno branio, a onda je golman Sarajlija poslao još jednu dugu loptu prema Jokiću, ovaj se izborio za nju, a Hršumović u nastavku akcije asistira za Jasmina Hodžića koji je uduplao prednost Sarajlija na 2:0 poslije 13 minuta igre. Opet domaći imaju prigovor sudijama, ali opet moraju na centar.

U 18. minuti već je bilo 3:0 za ekipu Mirze Ajanovića. Kompletnu akciju izveli su Muanis Duvnjak i Anes Džafo, ovaj prvi je prošao veći dio terena, ostavio loptu Džafi, ovaj mu odigrao dupli pas i Duvnjak to završava na najbolji način za velikih 3:0. Do kraja prvih 20 minuta Halilović i Džafo spriječavaju da domaći postignu zicer, pa Sarajevo ima veliku prednost pred drugo poluvrijeme. Mogla je ona biti i ubjedljivija, ali Džafo i Duvnjak nisu najbolje odigrali u situaciji kada su izašli sami na golmana domaćih, te je propala sjajna prilika.

Znale su Sarajlije šta rade u drugom poluvremenu. Držali su nulu dugo vremena, a onda se utakmica komplikuje u 34. minuti. Sudija Dalibor Mavrak procijenjuje da je jedno povlačenje Duvnjaka u korneru bilo dovoljno za drugi žuti karton i isključuje strijelca trećeg pogotka za Sarajevo. Uz brojčanu nadmoć na terenu, plus još golman u polju, Tuzlaci su tražili prostor, ali se fenomenalno branio tim Sarajeva na čelu sa Mirzom Halilovićem koji je nastavio da brani odlično, te Sarajevo uspjeva da preživi dva minuta kazne.

Što nisu uspjeli sa igračem više, Tuzlaci uspjevaju samo što je ušao četvrti igrač u polje Sarajlija i preko Amira Zulića u 36. minuti smanjuju na 3:1. Trideset sekundi kasnije već je 3:2. Slaven Matijašević je isprobao svoj šut i ispravno postupio, 3:2.

Dodatni problem Sarajlijama predstavljao je peti dobijeni faul u 37. minuti. Bila je to zaista jedna čudna odluka danas skromnog sudijskog para Emil Husković-Dalibor Mavrak, dosudili su faul u napadu Anesu Džafi i na tri minute do kraja Sarajevu je osim razbuđene i razigrane Slobode prijetio i kazneni udarac. Do njega Sloboda dolazi na osam sekundi do kraja, uz proteste gostiju, ali Mirza Halilović svoju sjajnu partiju kruniše ključnom odbranom kaznenog udarca Eldinu Hadžialjeviću i donosi pobjedu svojoj ekipi 3:2.

FC SLOBODA KOMPRED – GFC SARAJEVO 2:3 (0:3)
Mala dvorana SKPC “Mejdan”
Gledalaca: 400
Sudije: Emil Husković i Dalibor Mavrak (oba Mostar)
Strijelci: 0:1 S. Jokić 7, 0:2 Hodžić 13, 0:3 Duvnjak 18, 1:3 Zulić 36, 2:3 Matijašević 36
Žuti kartoni: Trifković, Čehajić (Sloboda), S.Jokić (Sarajevo)
Crveni karton: Muanis Duvnjak (GFC Sarajevo) 34

SLOBODA KOMPRED: Čizmić, Matijašević, Hadžialjević, Hodžić, Zulić, Baščelić, H. Ramić, Idriz, Smajlović, Trifković, Ordagić, Mujić, Čehajić, Z. Ramić

SARAJEVO: Halilović, Džafo, Brkanić, Duvnjak, Hodžić, Šarić, Jokić, Čovrk, Honić, Hršumović