Mostar SG ubjedljiv u derbiju protiv Salinesa

Aktuelni bh. prvak, FC Mostar SG ‘Staklorad’ slavio je večeras u derbiju 11. kola Premijer futsal lige BiH protiv FC Salines iz Tuzle rezultatom 7:3.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ – FC Salines

Gosti iz Tuzle su sjajno otvorili duel i prvi stigli do prednosti. Deni Imširović je nakon greške novog igrača Mostaraca, reprezentativca Srbije, Lazarevića, matirao golmana domaćih i doveo svoju ekipu u prednost od 0:1.

Nije dugo trebalo ekipi Starog Grada da se potpuno vrati u duel i preokrene rezultat u svoju korist.

Samo minut nakon primljenog gola, Mostarci dobijaju penal nakon igranja rukom jednog od igrača tuzlanske ekipe.

Milanović je uspio da zaustavi udarac Jovana Lazarevića, ali isti igrač ponovo dolazi do lopte i postiže pogodak za 1:1.

Nekoliko sekundi kasnije kapiten domaćih, Marijo Aladžić, postiže prekrasan pogodak sa svoje gol linije i dovodi Mostar SG u prednosti. Isti igrač se ubrzo ponovo upisuje u strijelce i odvodi svoju ekipu na 3:1.

U 10. minutu još jedna sjajna akcija aktuelnog bh. prvaka, a Vladan Vesić na asistenciju Hrkaća povisuje na 4:1.

Desila se i jedna sporna situacija kada je pivot Salinesa, Mirko Marinković, prihvatio loptu u protivničkom kaznenom prostoru, te pao nakon kontakta sa golmanom domaćih Galićem, ali sudije se nisu oglašavale.

U 14. minutu šesti akumulirani prekršaj za domaću ekipu pravi Lazarević, a Darko Milanović sigurno izvodi kazneni udarac i smanjuje zaostatak Tuzlaka na 4:2.

Do kraja prvog dijela još dva pogotka za Stari Grad. Prvo je Aladžić u 16. minutu postigao svoj treći pogodak na ovom meču, a konačnih 6:2 u prvom dijelu postavio je Vladan Vesić.

Salines je u prvom poluvremenu promašio i jedan kazneni udarac, a poništen im je i pogodak na samom kraju prvog dijela igre.

Početkom drugog poluvremena nakon jedne borbe za loptu, Brazilac iz redova mostarske ekipe, Daniel Marinho de Souza je nezgodno pao, te je na nosilima iznešen iz dvorane. Još uvijek nije poznato o kakvoj povrijedi je riječ.

Tuzlanski “Jarčevi” su u drugom dijelu izgledali dosta bolje, ali je golman Starog Grada, Stanislav Galić, pokazao svoj kvalitet.

Ipak, napadi gostiju su se isplatili, ali tek pet minuta prije kraja susreta, kada Alić smanjuje na 6:3.

Tri minuta prije kraja novi pogodak za domaće, Nermin Kahvedžić sjajno prihvata loptu i nakon okreta šalje loptu u mrežu Salinesa za 7:3.

30-ak sekundi prije kraja susreta još jedan kazneni udarac za Tuzlake, ali udarac Marinkovića brani Galić.

U narednom kolu Mostar SG u derbiju gostuje kod Centra, dok Salines dočekuje Kaskadu.

FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ – FC SALINES 7:3