FC Mostar SG

Mostarci sigurni u prvoj finalnoj utakmici

FC Mostar SG ‘Staklorad’ večeras je u Mostaru u okviru prve finalne utakmice play-off doigravanja snage odmjerio sa ekipom Brotnja iz Čitluka. Mostarci su upisali visoku pobjedom od 7:3, te poveli u seriji pobjeda protiv Brotnja.

Futsaleri Mostar SG ‘Staklorada’ večeras su u USRC “Midhatj Hujdur – Hujka” stigli do visoke pobjede nad ekipom Brotnja, te tako poveli u seriji pobjeda pred gostovanje u Čitluku. Mostarci su sa visokih 7:3 savladali Čitlučane, koji bi već u srijedu trebali biti domaćini ekipi Mostar SG-a.

Već u prvom poluvremenu domaći futsaleri su stigli ogromnu prednost, što je ovaj put za igrače Brotnja bilo nedostižno.

U 7. minuti Pavlović pogađa vodstvo ekipe Starog Grada, a nakon solo akcije Lazarević u 10. minut povisuje prednost svoje ekipe na 2:0. Igrao se 13. minut kada Hrkać pogađa za 3:0, a u 15. Aladžić povisuje na 4:0. Pavlović u 16. minuti stiže do svog drugog pogotka na meču, a Kahvedzić u 18. dodadno povisuje prednost domaćih na 6:0. Na odmor se otišlo sa rezultatom 6:0.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno golova. U 24. minut gosti smanjuju prednost preko Grgića i Pantića u 24. odnosno 26. minuti. Aladžić u 29. minuti postiže novi pogodak za svoju ekipu u 29. minuti, a samo minutu kasnije gosti smanjuju na 7:3, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Druga finalna utakmica play-off doigravanja za prvaka BiH u futsalu je na programu u srijedu.