Premijer futsal liga BiH

Mostarcima titula, Tuzlacima pobjeda: Dva gola Kahvedžića za pobjedu nad bivšim klubom

U tuzlanskom Mejdanu Salines Tuzla City – Mostar SG ‘Staklorad’ odigrali su derbi prvog dijela sezone, koji je pripao tuzlanskim Jarčevima 5-2.

Salines – Mostar SG

Derbi prvog dijela sezone, dva favorita za osvajanje titule prvaka BiH susreli su se večeras u tuzlanskom Mejdanu, a domaći Jarčevi predvođeni bivšim igračem Mostaraca, Nerminom Kahvedžićem pobijedili su sa 5-2, te tako došli na 2 boda Mostarcima, koji su kolo prije kraja osigurali 5. jesenju titulu.

Prvi do pogotka stigli su Tuzlaci u 16. minuti, a pogodio je Kakha. Sedam minuta se čekalo na odgovor prvaka, a Samir Gosto pogodio je za izjednačenje, a sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme otvara Nermin Kahvedžić golom u 23. minuti, koji je postigao petom. Deset minua nakon Kahvedžićevog gola Kakha pogađa za prednost Jarčeva od 3-1.

Mostar SG prednost Jarčeva smanjuje golom Marija Aladžića u 34. minuti.

Kapiten domaćih, Denis Isanović u 35. minuti povisuje vodstvo na 4-2, a za konačnih 5-2 pogodio je opet Nermin Kahvedžić u 38. minuti.

Posjetioci Mejdana, gledaoci City TV-a mogli su uživati u pravom futsal derbiju, koji je ovaj put pripao Jarčevima.

Vrijedi istaknuti i to da je Mostar SG kolo prije kraja prvog dijela prvenstva osigurao jesenju titulu prvaka Premijer futsal lige BiH.