Premijer futsal liga BiH

Najbolja utakmica sezone krunisana pobjedom, blistao Ante Semren

Futsaleri Seljaka savladali su sinoć u uvodnoj utakmici 9. kola Premijer lige BiH MNK Slogu iz Gornjeg Vakufa- Uskoplja.

MNK Seljak Livno

Odigrao je Seljak najbolju utakmicu sezone do sada, a nasuprot njih Sloga je vjerovatno odigrala i svoju najlošiju, te se to i odrazilo na rezultata.

Već poslije tri minute igre bilo je 2:0 za Seljak. Prvo je Ante Semren na asistenciju Blažana Malete iz prekida pogodio za 1:0, a odmah u narednom napadu Maleta je sjajno uklizao, oduzeo loptu protivniku, dodao do Teklića, koji majstorski izbacuje svog čuvara, te asistira za Semrena kojem nije bilo teško da po drugi put zatrese mrežu.

U 10. minutu već je bilo 3:0 za domaće, strijelac je bio Tomislav Pervan. Gosti su se na kratko vratili u 13. minutu kada je pogodio Seldin Zatagić, međutim do odmora Ante Semren kompletira hattrick, a Teklić se nagrađuje golom za dobru igru, te Seljak na pauzi ima ogromnih 5:1.

U nastavku su samo održali tu prednost, gosti nisu ozbiljnije zaprijetili, te su na kraju domaći stigli do zaslužene pobjede kojom odlaze na zimsku pauzu.

MNK SELJAK – MNK SLOGA GV-U 8:4 (5:1)
Dvorana ”Dalibor Perković-Dali”
Gledalaca: 150
Sudije: Alem Bajrović (Sarajevo) i Zoran Soknić (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Semren 3, 2:0 Semren 3, 3:0 Pervan 10, 3:1 Zatagić 13, 4:1 Semren 17, 5:1 Teklić 20, 6:1 Semren 21, 6:2 Salkić 30, 7:2 Teklić 33, 7:3 Zukan 38, 8:3 Pervan 38, 8:4 Silajdžija 40
Žuti kartoni: Semren, B. Maleta (Seljak)

Seljak; Vidović, B. Maleta, Ivković, Semren, Teklić, Ćorić, MIhaljević, Križan, F. Maleta, Čećura, Duvnjak, Pervan, Franjičević, Kovač

Sloga: Delić, Demirović, Lazić, Em. Milanović, Zukan, Smajić, Begović, Bilkan, Silajdžija, Salkić, Zatagić, Er. Milanović

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba