KMF Nevesinje

NEVESINJCI SLAVILI NA GRBAVICI

KMF Nevesinje upisao je veliku pobjedu na gostovanju u derbiju za opstanak 14. kola Premijer futsal lige BiH protiv aktuelnog prvaka Federacije BiH i direktnog konkurenta MNK Željezničar u Sarajevu rezultatom 3:4.

Iako su i jedna i druga ekipa bile oslabljene, publika je mogla da prisustvuje jednoj veoma dobroj futsal predstavi, a uzbuđenja nije nedostajalo.

Nevesinjcima su u ovom meču falili Ahmet Husnić, Miloš Prodanović, Miloš Bulajić, Dejan Kovačević i rezervni golman Borislav Jamina.

“Plavi” su bolje otvorili meč i na odmor otišli sa prednošću od 1:0 pogotkom Mirze Zahirovića iz 15. minuta.

Domaćin bolje otvara i nastavak utakmice te u četvrtom minutu nastavka preko najboljeg strijelca Anesa Džafa udvostručuje prednost.

Nisu se gosti predavali, pa u 28. minutu Anton Milićević smanjuje zaostatak Nevesinjaca na 2:1.

U tom trenutku obe ekipe ulaze u problem sa akumuliranim prekršajima, a nakon sjajne akcije Željezničar stiže do 3:1, drugi put se u strijelce upisao Mirza Zahirović. Igrao se 32. minut.

Samo par sekundi kasnije dosuđen je kazneni udarac za domaće, ali nisu uspjeli da ga realizuju, da jesu, vjerovatno bi rezultat na kraju utakmice izgledao potpuno drugačije.

Kako kaže nepisano pravilo, Nevesinjci su skupo naplatili taj promašaj Sarajlija i stigli do zlata vrijedne pobjede.

Prvo je u 36. minutu Goran Prodanović smanjio na 2:3, da bi se isti igrač dva minuta kasnije upisao u strijelce za poravnanje rezultata.

Minut prije kraja Dalibor Pudar donosi veliku pobjedu Nevesinjcima, koji su ovom pobjedom znatno poboljšali šanse za opstanak u elitnom društvu bh. futsala.

Već u narednom kolu Željezničar gostuje kod aktuelnog prvaka FC Mostar SG ‘Staklorad’, dok Nevesinjci na svom parketu dočekuju sarajevski Centar.

MNK ŽELJEZNIČAR – KMF NEVESINJE 3:4 (1:0)