Premijer futsal liga BiH

Oslabljeni Salines slavio u Livnu i prekinuo pobjednički niz domaćih

Večeras su se u Livnu u okviru 19. kola Premijer futsal lige BiH sastali domaći MNK Seljak ‘Livno – Bus’ i FC Salines iz Tuzle, a gosti su sjajnom igrom stigli do pobjede rezultatom 1:2.

FC Salines – MNK Seljak ‘Livno – Bus’ (arhiva)

Iako su gosti iz Tuzle u meč ošli oslabljeni neigranjem iskusnog Maida Ramića, te Vladimira Džombića, Darka Milanovića, Đorđeta Kaurina i Mirka Marinkovića, odigrali su sjajan prvi dio.

Odličnu igru Salines je krunisao petneaestak sekundi prije odlaska na odmor pogotkom kapitena Denisa Isanovića.

Seljak je u prvom poluvremenu imao i problem sa akumuliranim prekršajima, ali su uspjeli da se zaustave na pet faulova i ne omoguće Tuzlacima kazneni udarac.

U 32. minutu susreta golman gostiju Hodžić baca dugu loptu naprijed, a njegov golmanski kolega Vidović iz protivničke ekipe pravi grešku koju koristi Deni Imširović i udvostručava prednost Salinesa.

Četiri minuta prije kraja domaći su zaigrali sa igračem u polju, i odmah im se to isplatilo, pošto je na 1:2 smanjio Matej Bartulica i tako donio uzbudljivu završnicu.

Nastavili su domaći sa napadima, ali je ostalo 1:2 za Salines.

Tuzlaci su tako prekinuli sjajan niz Livnjaka koji su u tri utakmice u drugom dijelu sezone ostvarili sve tri pobjede.

U narednom kolu Seljak gostuje kod Centra, dok Salines na svom terenu dočekuje posljednjeplasiranu ekipu Tanga.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

MNK SELJAK ‘LIVNO BUS’ – FC SALINES 1:2 (0:1)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.