Plemići odolijevali poluvrijeme: Rapsodija aktuelnog prvaka u drugom poluvremenu

Futsaleri mostarskog Starog Grada savladali su na otvaranju 11. kola HFC Zrinjski sa 9:4, iako su na poluvremenu gubili sa 4:1.

Zrinjski je odigrao odlično poluvrijeme. Suprotstavio se gradskom rivalu kako može i to im se vratilo kroz rezultat. Toni Tipurić i Luka Pehar su pogodili za 0:2, Samir Gosto je na kratko smanjio, ali onda Leon Kozarić i Ivan Perić pogađaju još dva puta za 4:1 na poluvremenu.

Ipak, u nastavku susreta potpuno druga priča. Samo četiri minute bile su potrebne domaćinu da potpuno preokrene rezultat. Dva puta je pogađao Josip Bošković, a po jednom Bilal Jelić i Daniel De Souza.

Pali su Plemići, a to su iskoristili kvalitetniji domaćini, te do kraja susreta vidimo još dva gola Bilala Jelića za kompletiranje hattricka, te po jedan gol De Souze i Goste za konačnih 7:4.

FC MOSTAR SG – HFC ZRINJSKI 9:4 (1:4)
USRC ”Midhat Hujdur”
Gledalaca:300
Sudije: Alem Bajrović i Farik Kečo (oba Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Tipurić 8, 0:2 Pehar 10, 1:2 Gosto 14, 1:3 Kozarić 14, 1:4 Perić 20, 2:4 Jelić 23, 3:4 De Souza 24, 4:4 Bošković 24, 5:4 Bošković 24, 6:4 De Souza 32, 7:4 Jelić 34, 8:4 Jelić 36, 9:4 Gosto 36
Žuti kartoni:

Mostar SG: Galić, Ivanković, Jelić, Aladžić, Bošković, Memić, Šikalo, Agović, De Souza, Radmilović, Vesić, Gosto

Zrinjski: Skuhan, Livaja, Pehar, Marković, Sušac, Čolak, Tipurić, Kalfić, Kozarić, Putica, Perić

Izvor: sport1.ba/bljesak.info