Premijer futsal liga BiH

(VIDEO) Plemići sigurni u derbiju: HFC Zrinjski ubjedljivo savladao Mostar SG

Prije nekoliko trenutaka završen je “mostarski derbi”, koji je pripao HFC Zrinjski. Oni su u ovom duelu upisali visoku pobjedu od 7:2.

HFC Zrinjski – FC Mostar SG ‘Staklorad’ (foto: pogled.ba)

Pred prepunim tribinama Sportske dvorane “Bijeli Brijeg” u Mostaru, Zrinjski je odigrao sjajnu partiju i u potpunosti razbio aktuelnog bh. prvaka i gradskog rivala FC Mostar SG ‘Staklorad’.

“Plemići” su do prednosti stigli u 5. minutu susreta kada je goste načeo Marin Suton.

Tri minuta kasnije Josip Sesar povisuje na 2:0, a onda u 18. minuti nakon sjajne akcije iz slobodnog udarca konačnih 3:0 u prvom dijelu postavlja Josip Bošković, pregrasnim pogotkom sa desetak metara udaljenosti od gola.

Zrinjski drugi dio otvara furiozno i za samo 40-ak sekundi postiže još dva pogotka za ubjedljivih i visokih 5:0. Dvostruki strijelac bio je Josip Bošković.

Isti igrač se u 28. minutu i četvrti put upisuje u strijelce i donosi prednost od 6:0 svojoj ekipi.

U 34. minuti autogolom Andrijana Dujmovića, Mostar SG smanjuje na 6:1, a potom i na 6:2 preko kapitena Marija Aladžića koji je pogodio iz kaznenog udarca.

Konačnih 7:2 za domaću ekipu postavio je Josip Sesar dva minuta prije kraja.

Zrinjski je sada na samo bod zaostatka za vodećim Starim Gradom, ali ima i utakmicu više u odnosu na njih.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

U nastavku pogledajte i golove sa “mostarskog derbija”.

HFC ZRINJSKI – FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ 7:2 (3:0)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.