Poračanin junak Sarajeva!

Futsaleri Sarajeva savladali su večeras u KSC “Mladost” u Visokom Zrinjski u sjajnoj utakmici sa 4:3.

Junak pobjede Sarajlija je golman Senad Poračanin koji je pogodio za 4:3 preko čitavog terena, a onda je sa dvije maestralne odbrane i sačuvao stečeno vodstvo i donio Sarajlijama pobjedu. Ovim porazom Zrinjski je sebe doveo u jako težak položaj pred posljednja dva kola, budući da u narednom kolu gostuju u direktnom duelu za opstanak protiv Seljaka, a onda posljednje kolo dočekuju Slogu.

Bila je ovo sjajna utakmica koju je Sarajevo organizovalo u Visokom budući da su utakmice u Sarajevu zabranjene za vrijeme lockdowna, prštalo je na sve strane i vrlo lako se moglo dogoditi da i Zrinjski slavi u ovom meču. Jedino što je nedostajalo jeste bolje suđenje, koje je pokvarilo sveopšti utisak o meču.

Zrinjski prvi i stiže do vodstva. Igrala se 3. minuta susreta kada Dragan Edi Marić pogađa mrežu Poračanina za 0:1. Pokušavao je domaći tim stići do izjednačenja, ali do pred sami odlazak na odmor u tome nisu uspjevali. Tada, ipak, uspjevaju ne samo da dođu do izjednačenje, nego i do potpunog preokreta. Prvo je kapiten Amel Handžić pogodio kroz noge Skuhanu za 1:1, a onda je iskoristio i asistenciju Hršumovića i pogodio za potpuni preokret.

Tu nije bio kraj preokretima u ovom meču, naprotiv. Zrinjski je odmah u drugom poluvremenu uzvratio udarac i stigao do prednosti od 3:2. Prvo je Adnan Kalajdžić presjekao jednu loptu, istrčao kontru, razmijenio dupli pas sa Goranom Zekom i pogodio za 2:2, a onda se u strijelce upisao i Ivan Perić, te donio potpuni preokret gostima.

Nastavila su se uzbuđenja, Sarajevo je u drugom poluvremenu pogodilo tri stative, imalo još nekoliko dobrih situacija, ali ni gosti nisu bili nijemi posmatrači, prijetili su, promašivali, ali na kraju i izgubili.

Sarajevo do izjednačenja stiže preko Nermina Jusića. Iskusni prvotimac Sarajlija je našao prostor za šut, a onda po zemlji i našao put lopti do mreže za 3:3.

Svjesni da im rezultat od 3:3 ne garantuje dobre stvari u borbi za opstanak Zrinjski je na nešto manje od tri minute do kraja krenuo sa igračem više u polju, ali to im se osvetilo praktično odmah. Senad Poračanin je uhvatio loptu, a onda i preko čitavog terena pogodio za 4:3 i veliku pobjedu. U nastavku meča, odbranio je Poračanin još dvije sjajne šanse za goste i tako se promovisao u apsolutnog junaka.