Prvak BiH krenuo pobjedom u novu sezonu

Futsaleri mostarskog Starog Grada u posljednjem meču 1. kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine pobijedili su gračaničku Kaskadu 4-2.

Futsaleri Mostar SG-a u posljednjem meču 1. kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine na svome terenu su pobijedili Kaskadu 4-2 rezultatom.

Nakon mnogobrojnih pokušaja mrežu Gračanlija je pogodio Kalajdžić u 9. minuti za 1-0.

Do kraja prvog poluvremena Kaskada je uspjela izjednačiti rezultat u 16. minuti preko mladog Zaima Nurkića, a sa rezultatom 1-1 se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti iz Gračanice, te u 21. minuti Senahid Mujić donosi vodostvo svojoj ekipi.

Samo minutu kasnije, najbolji strijelac Premijer lige iz prošle sezone, Nermin Kahvedžić donosi izjednačenje svom timu.

Imala je Kaskada dobru priliku, kada je sam na Galića išao Mujić, ali reprezentativni golman mu je uspio odbraniti taj pokušaj.

Minutu nakon odlične šanse Kaskade Kahvedžić postiže svoj drugi pogodak, te svom timu donosi prednost 3-2.

Dvije minute nakon Kahvedžićevog pogotka, 34. minut, Predrag Šešelj postiže pogodak za konačnih Mostar SG – Kaskada 4:2.

Mostarcima sada slijedi Glavna runda Lige prvaka, koju će igrati u Jablanici.