Premijer futsal liga BiH

Radnik se vratio pobjedama, prvi trijumf Sloge

KMF Radnik MD Shop se vratio pobjedama nakon poraza u prošlom kolu od Mostar SG. U sedmoj rundi, Bijeljinci su slavili na gostovanju kod Bosne Kompred u Tuzli 4:2.

Davor Arnautović je nakon lijepe akcije zakucao loptu u mrežu za 1:0, ali se domaći brzo vraćaju pogotkom Trifkovića, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Mirko Marinković na početku drugog poluvremena donosi novo vodstvo Radniku, ali se Tuzlaci opet brzo vraćaju golom Tarika Idriza. Vladimir Džombić u 27. minuti donosi i treće vodstvo Radniku, a pobjedu je ovjerio Mirko Marinković drugim golom u 33. minuti za konačnih 4:2.

Do prve pobjede u sezoni stigla je Sloga. Tim iz Gornjeg Vakufa/ Uskoplja konačno je proradio i slavio pobjedu protiv Salinesa 7:3. Udarna snaga Sloge, Petak – Zukan- Milanović postigla je po dva pogotka, a jedan je dodao Ahmed Bilkan. Za Salines su strijelci bili Osman Beganović, Deni Imširović i Miloš Radujković.

Pobjedu istim rezultatom samo u gostima slavilo je Sarajevo protiv Hercegovine. Hettrik Faruka Brkanića poveo je Sarajlije do trijumfa, a uz njega u strijelce su se upisivali Abdulah Ait Idir, Anes Džafo, Edis Mršo i Harun Čovrk. Za Širokobriježane strijelci su bili Mate Bilić dva puta, te još jednom Abdulah Ait Idir, samo ovaj put u vlastitu mrežu.

Jedan gol presudio je na meču Doboja i Brotnja, a na radost gostiju postigli su ga oni i slavili 1:0. Jedini gol u meču na kojem je bilo dosta prilika postigao je Vinko Prusina u 27. minuti.

Danas se igra utakmica FC Mostar SG – FC Konjic od 18 sati.